Santander Consumer Bank dołącza do banków, które podpisały umowę o współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszami wojewódzkimi. Pod koniec kwietnia Santander Consumer Bank uruchomił ścieżkę kredytową dla programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.

Reklama

Wnioski od 27 kwietnia

Propozycja banku to wyjście naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom beneficjentów programu „Czyste Powietrze”, którzy chętnie korzystają z tego rodzaju wsparcia finansowego.

Wnioski o kredyt na cele zgodne z programem „Czyste Powietrze” i dotację na częściową jego spłatę można składać w banku od środy 27 kwietnia 2022 r. Klienci Santander Consumer Bank u swoich doradców w oddziałach otrzymają pełną informację o programie „Czyste Powietrze” oraz pomoc w złożeniu wniosku o kredyt i dotację na częściową spłatę kapitału zaciągniętego kredytu.

Kredyt jest powiązany z dotacją z programu „Czyste Powietrze”. W przypadku  Kredytu gotówkowego Czyste Powietrze (RRSO 9,37%) dwa wnioski – o finansowanie i o dotację – składa się w oddziale Santander Consumer Banku. Załatwiający sprawę doradca w banku nie tylko pomaga wypełnić dokumenty, ale także wysyła w imieniu kredytobiorcy wniosek o dotację do właściwego terytorialnie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW).


Czytaj też: 28 banków, w których dostaniesz kredyt w ramach programu „Czyste Powietrze”


18 miesięcy na realizację inwestycji

Kredyt zostaje wypłacony niezwłocznie po otrzymaniu dwóch pozytywnych decyzji. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 18 miesięcy od dnia wnioskowania o dotację, a następnie złożyć we właściwym WFOŚiGW wniosek o jej rozliczenie. Fundusz wypłaci dotację po pozytywnej weryfikacji dokumentów, a bank zaksięguje te pieniądze na poczet spłaty części kapitału kredytu.

Maksymalna kwota kredytu

Maksymalna kwota Kredytu gotówkowego Czyste Powietrze, o jaką może wnioskować klient, to 100 000 złotych – z dogodnym okresem kredytowania nawet do 96 miesięcy. Bank oferuje jednomiesięczną karencję w spłacie pierwszej raty i nie pobiera prowizji. Kredyt objęty jest gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), dzięki czemu Santander Consumer Bank może zaoferować większy limit na realizację planów zgodnych z programem „Czyste Powietrze” i korzystniejszy kredyt. Połącznie obu produktów finansowych – dotacji i kredytu – sprawia, że w praktyce koszt kredytu może być w dużej części spłacony dzięki rządowemu dofinansowaniu.


VII Forum Pelletu 2022 – Sprawdź!


Dotacje na ekorozwiązania

–  Obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi ze strony naszych klientów. Chcemy wspierać ich we wdrażaniu takich rozwiązań w ich domach, dlatego w ubiegłym roku jako jeden z pierwszych banków zdecydowaliśmy się na przystąpienie do programu „Czyste Powietrze”. Wprowadzenie do naszej oferty produktów z dotacją na ekorozwiązania wpisuje się w naszą strategię w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Chcemy dalej brać czyny udział w zielonej transformacji i planować dalsze, proekologiczne aktywności  – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku.

Szczegółowe informacje na temat kredytu, wraz z danymi dotyczącymi warunków otrzymania  dotacji, można znaleźć na stronie internetowej banku pod adresem: www.santanderconsumer.pl

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: NFOŚiGW

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE