Od dziś w hotelu Luxury w Piekarach Śląskich dyrektorzy i kierownicy przedsiębiorstw ciepłowniczych i energetycznych, producenci biomasy i paliw alternatywnych, dostawcy technologii, eksperci oraz przedstawiciele stowarzyszeń branżowych rozmawiają o przyszłości polskiego ciepłownictwa. 

Reklama

5. Konferencja Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie

Biomasa i paliwa alternatywne z roku na rok stają się coraz popularniejszymi nośnikami energii w polskich ciepłowniach. Ile kosztuje konwersja ciepłowni na biomasę lub paliwa alternatywne? Która technologia spalania jest najlepsza? Jak pozyskać finansowe wsparcie na modernizację przedsiębiorstwa ciepłowniczego? Odpowiedzi na te pytania pojawiają się podczas konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie. 

Zobacz program

Rozmowy z ekspertami

5. Konferencji Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie to także okazja do rozmów ze specjalistami w branży.

Czy importowana biomasa jest zagrożeniem dla polskiego rynku? O to zapytaliśmy dr Rafał Rajczyk z Politechniki Częstochowskiej, eksperta w dziedzinie importu biomasy egzotycznej.

Wizyta studyjna

Po dniu wypełnionym wystąpieniami prelegentów i dyskusjami kuluarowymi, w czwartek podczas wizyty studyjnej w elektrociepłowni Veolia Południe w Tarnowskich Górach uczestnicy wydarzenia będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami technologicznymi, które umożliwiają wykorzystanie w zakładzie biomasy i biogazu produkowanego w lokalnej oczyszczalni ścieków. 

Tymczasem my zapytaliśmy Magdalenę Ruszniak z Veolii o to, na jakie paliwa powinny stawiać ciepłownie, by efekt finansowy i ekologiczny był zadowalający?

Biomasa i paliwa alternatywne

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE