Rozwój elektromobilności. Już niedługo posiadacze samochodów elektrycznych będą mogli doładować je na stacjach zlokalizowanych przy oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. ZUS właśnie rozpoczyna współpracę w tej sprawie z PGE Polską Grupą Energetyczną.

Paweł Śliwa, wiceprezes ds. innowacji PGE Polskiej Grupy Energetycznej oraz Mariusz Jedynak, wiceprezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, podpisali list intencyjny o nawiązaniu współpracy. Jej celem ma być stworzenie sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych zlokalizowanych przy oddziałach ZUS.

Reklama

Rozwój elektromobilności niezwykle ważny

– Elektromobilność jest wyrazem naszych aspiracji do tego, by w Polsce powstawały rozwiązania biznesowe i technologiczne, które mogą stanowić przewagi konkurencyjne naszego kraju. Cieszę się, że polskie firmy i instytucje współpracują na rzecz wykorzystania tego potencjału. I tym samym dążą do osiągnięcia efektu synergii – mówi Krzysztof Tchórzewski, Minister Energii.

I dodaje, że doskonałym przykładem takich działań  jest zainicjowana współpraca pomiędzy PGE Polską Grupą Energetyczną i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych na rzecz budowy kolejnych stacji ładowania samochodów elektrycznych


Wszystko, co musisz wiedzieć o elektromobilności. Kliknij i sprawdź!


– Elektromobilność to przyszłość. A żeby ta przyszłość stała się dostępna musimy zadbać o jak najszerszy dostęp do stacji ładowania aut elektrycznych. I tu wychodzimy z inicjatywą, by stacje ładowania powstawały przy placówkach ZUS,które zlokalizowane są w miejscach ogólnodostępnych. Dzięki użyczeniu przez ZUS miejsc na zainstalowanie takich stacji, ich powstanie będzie dużo tańsze – mówi Mariusz Jedynak, wiceprezes ZUS.

Na mocy porozumienia ogólnodostępne stacje ładowania samochodów elektrycznych będą powstawały przy placówkach ZUS.

– Oznacza to,że optymalnie wykorzystamy bardzo dobre lokalizacje w całej Polsce, by rozwijać szeroko pojęty system elektromobilności. Oceniamy, że dzięki porozumieniu skróci się czas, jaki jest potrzebny na realizację takich inwestycji – mówi Paweł Śliwa, wiceprezes ds. innowacjiPGE Polskiej Grupy Energetycznej.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: gkpge.pl
Zdjęcie: pixabay.com 
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE