W ciągu ostatnich 3 miesięcy w rejestrze wytwórców biogazu rolniczego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa znalazło się 5 nowych wpisów.

Reklama

Nowe biogazownie w rejestrze KOWR

Pod koniec października firma Agroferm zarejestrowała zakład działający w Węgrzynowie, na terenie województwa dolnośląskiego. Zakres i rodzaj wykonywanej działalności to wytwarzanie energii elektrycznej z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym. Roczna wydajność instalacji to 2 200 000 m sześc, a moc zainstalowana to 0,499 MW.


Mapa biogazowni w Polsce – sprawdź!


Kolejna biogazownia zapisana w rejestrze 31 października działa w miejscowości Wohyń w województwie lubelskim. Zakład wytwarzający biogaz rolniczy w celu sprzedaży do innego wytwórcy zarejestrowała firma Podlaskie Gorzelnie Surwin. Roczna wydajność instalacji to 2 500 000 m sześc.

W grudniu firma Biogas Plant zarejestrowała biogazownię, która w Sannikach na Mazowszu wytwarza energię elektryczną z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym. Roczna wydajność instalacji to 7 400 000 m sześc., a moc zainstalowana to 2,134 MW.

Z kolei w Koninie także od grudnia działa zakład wytwarzający energię elektryczną z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym, którego roczna wydajność instalacji to 2 000 000 m sześc., a moc zainstalowana to 0,499 MW. Właścicielem biogazowni jest firma R.E. Kogeneracja.


Zarejestruj się na Kongres Biometanu


Pierwsza zarejestrowana w tym roku biogazowni należy do Bioelektrownia Marcinkowice i działa w Tucznie (woj. zachodniopomorskie). Roczna wydajność zakładu wytwarzającego energię elektryczną z biogazu rolniczego w układzie kogeneracyjnym,. to 2 500 000 m sześc., a moc zainstalowana to 0,499 MW.

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE