Jak ważny jest recykling samochodów? Czy może to być cenne źródło surowców? Ma to pokazać kampania wizerunkowo-edukacyjna Stena Recycling, firmy zajmującej się recyklingiem i profesjonalnym zarządzaniem odpadami oraz producenta samochodów – Volvo Cars.

Celem kampanii jest uświadomienie, jak cennym źródłem surowców wtórnych są samochody. I jak wiele materiałów, nadających się do ponownego wykorzystania można uzyskać podczas prawidłowego procesu recyklingu pojazdów.

Reklama

Sprawdź również: Dżin zasilany wodorem? Sprawdzą, czy to jest możliwe


Kampania ma pokazać, że można nadać materiałom nowe życie. Działania obejmują formaty reklamowe, contentowe oraz Public Relations w serwisach internetowych, prasie drukowanej, a także w mediach społecznościowych. Kampania prowadzona jest na 5 rynkach, na których działa Stena Recycling – w Szwecji, Finlandii, Danii, Norwegii i Polsce.

Recykling samochodów? Wielka szansa

W 2017 roku wyrejestrowano 581 125 pojazdów, z których 88,5% zostało zdemontowanych. Dlatego Polska jest nieocenionym źródłem cennych surowców. Odzyskane surowce można by wykorzystać do produkcji samochodów, ale również innych dóbr.

Dzięki wieloletniej współpracy obu firmom udało się wypracować system efektywnego recyklingu odpadów. To pozwala pozyskiwać najwyższej jakości surowce wtórne. A wszystko to w ramach procesu przyjaznego dla środowiska naturalnego oraz umożliwiającego skuteczne wykorzystanie coraz większej ilości materiałów, w tym tworzyw sztucznych.

– Zależy nam, by właściciele pojazdów w Polsce uświadomili sobie, że ich auta to nie tylko środek transportu, ale również źródło cennych surowców wtórnych. Chcemy by każdy Polak, który decyduje się na kasację samochodu wiedział dokładnie co powinien z nim zrobić. I co dzieje się z samochodem podczas prawidłowego demontażu oraz procesu recyklingu, z którego trzeba uzyskać aż 95% materiałów nadających się do ponownego użycia – mówi Aleksandra Surdykowska, PR & Marketing Manager w Stena Recycling Polska.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo!

Źródło: Stena Recycling
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE