Kolejne miasto stawia na elektromobilność. To Radom. Ekoenergetyka-Polska buduje tam infrastrukturę ładowania autobusów.


REKLAMA

Reklama

Radom stawia na elektromobilność! Ekoenergetyka-Polska instaluje w tym mieście stacje ładowania oraz system monitorujący infrastrukturę.  Solaris Bus & Coach dostarczy elektryczne autobusy, którymi będą podróżować mieszkańcy.

Radom otrzyma nowe produkty zielonogórskiego producenta infrastruktury ładowania. Będą to dwie stacje szybkiego ładowania Core Charger F o mocy 300 kW każda. Urządzenia połączą się z autobusami za pomocą masztów Link One, przeznaczonych do obsługi pantografów na dachu autobusów. Dodatkowo w szafkach przy maszcie, będzie dostępny przewód z wtyczką typu plug-in Combo CCS type 2. Reasumując, autobus który dojedzie na kraniec Osiedla Południe oraz Osiedla Gołębiów I, naładuje się za pomocą stacji pantografowej lub ewentualnie będzie zasilany za pomocą złącza plug-in.

Ponadto na zajezdni MPK przy ul. Wjazdowej 4 zostaną zainstalowane cztery mobilne stacje ładowania dwuwyjściowe Plug Charger FX o mocy 80 kW (2 x 40 kW) każda oraz dwie mobilne stacje ładowania jednowyjściowe Plug Charger R o mocy 40 kW. W sumie do dyspozycji operatora będzie dziesięć punktów ładowania. Dzięki temu, że można je w łatwy sposób przemieszczać pomiędzy autobusami, zdecydowanie ułatwią użytkowanie.

Infrastruktura, którą Ekoenergetyka instaluje w Radomiu będzie wyposażona również w system monitoringu. To oznacza, że operator otrzyma zdalny dostęp do parametrów urządzeń. Ponadto zdecydowanie przyspiesza to wszelkie prace serwisowe.

– Cieszymy się, że wśród polskich miast stawiających na elektromobilność jest także Radom. Miło nam, iż możemy uczestniczyć w dążeniu jego władz do zeroemisyjności transportu publicznego. A w rezultacie mieszkańcy będą mogli oddychać czystym powietrzem. Prace montażowe infrastruktury ładowania zostały już przez nas przeprowadzone. Wraz z naszym partnerem Solaris Bus & Coach czekamy na podanie napięcia przez dostawcę energii, aby przejść do etapu uruchomienia i odbioru urządzeń. – mówi wiceprezes Zarządu Ekoenergetyki-Polska Maciej Wojeński.

Zakup autobusów elektrycznych wraz z infrastrukturą ładowania to jeden z elementów projektu transportowego, który realizuje Radom.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Zieloną Gminę.W internecie za darmo:

Inne wydania magazynu Zielona Gmina znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i sprawdź!

Źródło: Ekoenergetyka-Polska

Ekoenergetyka-Polska jest liderem wśród producentów infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych, działającym na rynku elektromobilności od 10 lat. Do tej pory Ekoenergetyka-Polska dostarczyła ponad 600 stacji ładowania do 60 miast w 12 krajach o łącznej mocy ponad 80.000 kW. Infrastruktura polskiego producenta zasila pojazdy elektryczne m.in. w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Hiszpanii, Francji, Rosji, Singapurze i w Niemczech.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE