W sierpniowym numerze „Magazynu Biomasa” pojawi się sekcja specjalna – Przemysł 4.0. Cyfrowe rozwiązania w zakładach ciepłowniczych i energetycznych, wykorzystanie OZE i energii z odzysku w zakładach drzewnych, automatyzacja i optymalizacja kosztów przedsiębiorstwa. To wszystko w wakacyjnym dodatku tematycznym Biomass Media Group.

Przemysł 4.0 – inteligentny zakład

Czy można wprowadzić rozwiązania Przemysłu 4.0 do sektora ciepłowniczego i energetycznego oraz branży przetwórstwa drewna? Wielu przedsiębiorców nie jest świadomych zalet nowoczesnych technologii. Dlatego trudno jest im samodzielnie zidentyfikować korzyści wynikające z robotyzacji.

Reklama

Automatyzacja i robotyka, digitalizacja, sensory, komunikacja w czasie rzeczywistym, bezpieczeństwo energetyczne – w jaki sposób te cechy Przemysłu 4.0 wdrożyć do branży ciepłowniczej i energetycznej? Czy jest to potrzebne? Rosnące wymagania klientów i globalna konkurencja to czynniki, które sprawiają, że światowi liderzy stosują rozwiązania Przemysłu 4.0 w coraz większym stopniu.


Czytaj także: Kto za biometanem, a kto przeciw… nam?


 

Jak przekonują autorzy raportu „Szanse i wyzwania polskiego przemysłu 4.0”, rola energii w Przemyśle 4.0 wzrośnie. Podobnie jak wykorzystanie w jego ramach OZE: słońca, geotermii i biomasy.

„Biomasa w ciepłownictwie i energetyce”

  • jak wykorzystać cyfrowe rozwiązania w ciepłownictwie i energetyce?
  • jak wykorzystywać potencjał OZE?
  • dlaczego automatyzacja procesów jest kluczowa?
  • jakie rozwiązania są dostępne na rynku?

Te zagadnienia poruszymy w sierpniowym numerze „Biomasy w ciepłownictwie i energetyce”. Pokażemy dostępne rozwiązania technologiczne i zastanowimy się nad możliwymi scenariuszami rozwoju przedsiębiorstw z wykorzystaniem inteligentnej technologii.


Jesteś zainteresowany współpracą w numerze? Oferujesz technologię, które spełnia cechy Przemysłu 4.0? Skontaktuj się z nami i opisz swoje rozwiązana w sierpniowym magazynie dla profesjonalistów branży ciepłowniczej i energetycznej!

Kontakt:

Paweł Zygmanowski: pawel.zygmanowski@magazynbiomasa.pl,

+48 731 522 600

Rynek biogazu i biometanu:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE