Program Mój prąd cieszy się sporym zainteresowaniem! Do ministra energii trafiły wnioski o dofinansowanie na kwotę ponad 1 mln zł. Szacuje się, że już na początku października . wspartych może zostać nawet 10 tys. instalacji, a łączna kwota dotacji wyniesie 50 mln zł. Beneficjent otrzymuje dotację nieopodatkowaną, czyli „na rękę”.

„Mój Prąd” to jeden z najdynamiczniej rozwijających się programów wsparcia. Nabór wniosków rozpoczął się  30 sierpnia br.. Po dwóch tygodniach, jak podliczyli urzędnicy, kwota dofinansowania, wynikająca z wniosków przekazanych do akceptacji ministra energii, przekroczyła 1 milion złotych.

Reklama

Warto przypomnieć, że dotacje z programu „Mój prąd” wypłacono w tym czasie 78 wnioskodawcom. Ich łączna kwota to 390 tys. zł. Moc wspartych instalacji pozwoliła na wygenerowanie ok. 458,95 MWh zielonej energii.


Program Mój prąd. Kliknij i sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!


Takie tempo realizacji wniosków i wypłat jest bezprecedensowe w historii funkcjonowania Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Program spotkał się bowiem z ogromnym zainteresowaniem ze strony zarówno beneficjentów, jak i branży instalatorów fotowoltaiki. Ma on wspomóc Polskę w osiągnięciu celu OZE.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: NFOŚiGW
Zdjęcie: pixabay

 

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE