Program „Mój prąd” już działa! Można składać wnioski (w wersji papierowej) o dofinansowanie fotowoltaiki. W piątek 30 sierpnia 2019 r. formalnie rozpoczęło się ich przyjmowanie. Obowiązuje formuła konkursowa – dlatego warto znać szczegóły.

To ważna informacja dla wszystkich tych, którzy chcą korzystać z energii słonecznej. 30 sierpnia 2019 r. rozpoczął się nabór wniosków do programu „Mój Prąd”. Jego budżet to aż miliard złotych na rozwój fotowoltaiki prosumenckiej. Po raz pierwszy zastosowano tak duże wsparcie o zasięgu ogólnopolskim dla osób indywidualnych, dlatego też warto z niego skorzystać.

Reklama

Wdrożenie programu będzie impulsem

Wdrożenie programu NFOŚiGW „Mój Prąd” jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej, ale też poprawy jakości powietrza (zwłaszcza na obszarach słabo zurbanizowanych) oraz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego. Celem programu jest także zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.

O dofinansowanie w ramach „Mojego Prądu” mogą ubiegać się osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.


Program Mój Prąd – wszystko, co musisz o nim wiedzieć. Kliknij i sprawdź!


Budżet programu to miliard złotych, przy czym dofinansowanie w formie dotacji – do 50 proc. kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia – wyniesie nie więcej niż 5 tys. zł na jedno przedsięwzięcie. Co istotne, uzyskane dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, co przekłada się na efektywność finansową tego wsparcia.

WAŻNE!

Wniosek składa się wyłącznie w wersji papierowej, z podpisem własnoręcznym wnioskodawcy
w kopercie opatrzonej adnotacją „Program priorytetowy „Mój Prąd”.

Wniosek składa się w terminach wskazanych w ogłoszeniu o naborze. O zachowaniu terminu złożenia wniosku decyduje data złożenia wniosku w siedzibie NFOŚiGW przy ul. Konstruktorskiej 1 w portierni w godzinach 8.00 – 15.00.

Nabór wniosków odbywa się w trybie konkursowym, począwszy od 30 sierpnia do 20 grudnia br. lub do wyczerpania alokacji środków. Szczegóły nowego programu „Mój Prąd” dostępne są tutaj. Ponadto informacji o programie udzielają doradcy z Wydziału Projektu Doradztwa Energetycznego NFOŚiGW (mojprad@nfosigw.gov.pl).

REGULAMIN

Pobierz “regulamin_konkursu_moj_prad_30.08.2019.pdf”

regulamin_konkursu_moj_prad_30.08.2019.pdf – Pobrano 240 razy – 144,71 KB

WNIOSEK

Pobierz “wnioski_o_dofinansowanie_moj_prad_pdf_wresja_pdf.pdf”

wnioski_o_dofinansowanie_moj_prad_pdf_wresja_pdf.pdf – Pobrano 243 razy – 766,36 KB

ZAŚWIADCZENIA

Pobierz “wod_mojprad_zal.3_zaswiadczenie_osd.docx”

wod_mojprad_zal.3_zaswiadczenie_osd.docx – Pobrano 244 razy – 18,19 KB

Pobierz “wod_mojprad_zal.4_info_rodo.pdf”

wod_mojprad_zal.4_info_rodo.pdf – Pobrano 199 razy – 66,96 KB

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. Sprawdź poniżej:

Źródło: NFOŚiGW
Zdjęcie: Shutterstock
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE