Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat w Europie odnotowano 51 proc. wzrost produkcji biometanu – poinformował gasworld.pl. Liczba instalacji wzrosła z 483 w 2018 r. do 729 w 2020 r.


Zapraszamy na III Kongres Biometanu! Kliknij w baner i sprawdź szczegóły!


Produkcja biometanu rośnie!

Dane, które publikujemy wynikają z Europejskiej Mapy Biometanu 2020, którą przygotowało i udostępniło Europejskie Stowarzyszenie Biogazu (EBA) i Gas Infrastructure Europe (GIE).

Reklama

Z mapy i informacji EBA dowiadujemy się, że obecnie w Europie produkuje się biometan w 18 krajach. Na czele listy producentów stoją Niemcy, które mają aż 232 biometanownie. Na drugim miejscu plasuje się Francja ze 131 instalacjami, a za nią Wielka Brytania, która ma ich 80.

Opracowana przez EBA i GIE mapa zawiera lokalizację każdej instalacji biometanowej w Europie. Informacja ta uzupełniona jest o wiadomości z zakresu ich podłączenie do sieci gazowej, przepustowości, głównego zastosowanego substratu, procesu modernizacji oraz daty rozpoczęcia eksploatacji.


Sprawdź również: Oto mapa biogazowni rolniczych w Polsce!


-W ostatnich latach rozwój biometanu przeżywał dynamiczny wzrost, a ten 51% wzrost liczby wytwórni biometanu w ciągu ostatnich dwóch lat potwierdza ten pozytywny trend – komentuje Susanna Pflüger, sekretarz generalna EBA. – Nasz przemysł już teraz produkuje 23 TWh tego zielonego gazu. Do 2030 r. Sektor może znacznie zwiększyć produkcję do 370 TWh i osiągnąć 1170 TWh do 2050 r.

EBA i GIE przygotowały mapę w oparciu o informacje zebrane od krajowych stowarzyszeń biogazu, agencji energetycznych i przedsiębiorstw.

Dostęp do europejskiej mapy biometanu 2020 można uzyskać tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE