Amerykańscy producenci pelletu drzewnego z zachęcają swoich klientów do gromadzenia zapasów już teraz. Światowy rynek nadal pracuje nad wypełnieniem dziury w dostawach, która powstała w wyniku inwazji Rosji na Ukrainę.


Oto mapa biogazowni rolniczych w Polsce!


– Rosja dostarczyła co najmniej dwa miliony ton pelletu drzewnego na światowe rynki. Głównie dla nabywców europejskich – powiedział Tim Portz, dyrektor wykonawczy Instytutu Paliw Pelletowych w USA. – Żądanie uzupełnienia brakujących ton jest odczuwalne na całym świecie.

Producenci pelletu drzewnego apelują

Dlatego producenci pelletu drzewnego apelują do klientów, by zapasy na zbliżający się sezon grzewczy robić już teraz. Pelletu może zabraknąć. W związku z rosnącymi cenami innych paliw, może rosnąć zainteresowanie na kotły pelletowe. To z kolei jeszcze bardziej zwiększy popyt na pellet.

Reklama

Zapasy pelletu w Stanach Zjednoczonych są obecnie duże. Producenci pelletu podkreślają jednak znaczenie utrzymywania zapasów w ruchu przez system w okresie poprzedzającym sezon grzewczy. Silna sprzedaż późnym latem pozwala producentom działać na pełnych obrotach i budować zapasy, zanim zużycie zacznie przewyższać produkcję w środku zimy.

Więcej na ten temat: Wood pellet producers urge consumers to stock up on fuel now

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Zdjęcie: Shutterstock 
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE