Pracownicy MPEC Olsztyn będą zmieniać się co dwa tygodnie! Przez Covid-19

MPEC Olsztyn

Pracownicy MPEC Olsztyn będą zmieniać się co dwa tygodnie! MPEC wprowadza MSP – miejsce stałego pobytu. To w trosce o zdrowie załogi, ale też o dostawy ciepła dla mieszkańców.

Otóż w dobie światowej pandemii koronawirusa oraz w związku z wysoką dynamiką rozprzestrzeniania się SARS – COV – 2 w Polsce, zarząd Spółki zdecydował się na stworzenie MSP – miejsca stałego pobytu na terenie zakładu. Ma to na celu zabezpieczenie ciągłości produkcji i dostaw ciepła do mieszkańców Olsztyna.

-Jako przedsiębiorstwo, którego działalność ma strategiczne znaczenie dla mieszkańców Olsztyna oraz w trosce o bezpieczeństwo dostaw ciepła, zdecydowaliśmy o stworzeniu strefy, w której nasi pracownicy będą pozostawać  w separacji od potencjalnego kontaktu z wirusem – informuje Konrad Nowak, prezes zarządu Spółki MPEC.

Oznacza to, że pracownicy, przez najbliższe dwa tygodnie, będą przebywać na terenie przedsiębiorstwa bez bezpośredniego kontaktu z otoczeniem zewnętrznym. Kontakt z bliskimi będzie możliwy jedynie za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

Należy przy tym zaznaczyć, że każdy pracownik decydujący się na pracę w strefie stałego pobytu, dobrowolnie wyraził zgodę na poddanie się izolacji.

-To poważne wyzwanie dla naszych pracowników. Wszyscy podjęli decyzję świadomie, w poczuciu odpowiedzialności za bezpieczeństwo cieplne naszych mieszkańców. Ma to szczególne znaczenie w sezonie grzewczym, kiedy temperatury za oknem znacznie obniżają się – dodaje Rafał Sierzputowski, kierownik Ciepłowni Kortowo.

Zanim pracownicy poddali się izolacji na terenie zakładu, każdy został zbadany na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, po to by wykluczyć potencjalne ognisko choroby w MSP. Obecnie w strefie przebywa 15 pracowników, którzy podzieleni są na trzy pięcioosobowe zmiany, które pracują w systemie 12-to godzinnym. Jest to niezbędna obsada gwarantująca sprawną i bezpieczną eksploatację Ciepłowni Kortowo. Taka organizacja pracy pozwala na 24-ro godzinny odpoczynek od świadczenia pracy.

Przedsiębiorstwo zapewniło również wszystkim przebywającym w MSP na terenie zakładu pracy, miejsca do wypoczynku oraz zorganizowało strefy regeneracji, relaksu i rekreacji. Ponadto pracownicy przez cały okres pobytu będą otrzymywać pełne wyżywienie.

Pierwsza grupa pracowników będzie przebywała w MSP na terenie zakładu pracy przez okres dwóch tygodni. Po tym czasie planowana jest rotacja pracowników deklarujących gotowość do świadczenia pracy na terenie przedsiębiorstwa w systemie izolacji.

Przypomnijmy, że z chwilą pojawienia się pierwszych doniesień o zakażeniach obywateli polskich koronawirusem SARS – COV – 2 w Polsce, Spółka MPEC natychmiast wdrożyła procedury mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa na terenie przedsiębiorstwa. Już wiosną była przygotowana do izolacji pracowników w MSP, wszystko po to, by zachować ciągłość dostaw ciepła do odbiorców. Wówczas okazało się, że krzywa zachorowań spada, a Olsztyn znalazł się w strefie najmniej zagrożonej epidemią. Stąd wiosną wdrożenie procedury MSP nie miało miejsca. Teraz nadszedł czas jej uruchomienia.

Źródło: Magdalena Górecka, rzeczniczka prasowa, MPEC Olsztyn

 

This post is also available in: polski

bem