Pożar wiatraka prądowego w Ciołkowie [ZDJĘCIA]

Pożar wiatraka prądowego w Ciołkowie (woj. wielkopolskie) wybuchł w poniedziałek po godzinie 18. Zapaliło się jedno ze skrzydeł wiatraka.

 

Dyżurny strażaków zgłoszenie przyjął w poniedziałek, 20 lipca 2020 roku o godzinie 18.22. Na miejsce od razy wysłał najbliższą jednostkę ochotniczą.

– Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podjęciu decyzji o wyborze taktyki gaszenia tak specyficznego pożaru, do którego doszło na wysokości ok. 180 metrów – opowiada Marcin Nyczka, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z powiatu rawickiego oraz Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Poznania. Na miejscu pojawiła się również grupa operacyjna z Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu.

Pożar wiatraka prądowego w Ciołkowie

We współpracy z przedstawicielem firmy, do której wiatrak należy, podjęto decyzję o zadysponowaniu śmigłowca.

– Pojazd wykonał sześć zrzutów wody na palącą się łopatę wiatraka. Do sprawdzenia zagrożenia użyto także drona z kamerą termowizyjną. Po ugaszeniu pożaru podjęto decyzję o zakończeniu działań – dodaje Marcin Nyczka.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było wyładowanie atmosferyczne. Działania trwały ponad 12 godzin. Brało w nim udział 18 zastępów straży pożarnej.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: www.psp.wlkp.pl
Zdjęcia: Sławomir Brandt

This post is also available in: polski