Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczęło właśnie konsultacje społeczne dotyczące Projektu mapy drogowej transformacji w kierunku Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Uwagi można zgłaszać do 23 lutego 2018 r. 

Reklama

Rozpoczynają się, prowadzone przez nowe Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, konsultacje społeczne Mapy drogowej gospodarki obiegu zamkniętego (GOZ)

https://mr.bip.gov.pl/projekty-zarzadzen-i-uchwal/projekt-mapy-drogowej-transformacji-w-kierunku-goz.html

Wcześniej prace nad mapą toczyły się w Ministerstwie Rozwoju.  Przy jej tworzeniu współpracowali m.in. przedsiębiorcy, sektor nauki i organizacje pozarządowe. W sumie ponad 200 osób w czterech zespołach. Teraz projekt nadzorowany jest przez nowy resort, któremu szefuje Jadwiga Emilewicz.

W projekcie Mapy drogowej transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym kilka  rozdziałów: pierwszy zwraca uwagę na rolę przemysłu w gospodarce oraz możliwości jego rozwoju,  drugi wskazuje na potencjał, jaki jest na etapie konsumpcji produktów, a kolejne traktują o biogospodarce i kierunkach, w jakich powinni podążać przedsiębiorcy.

Termin zgłaszania uwag to 23 lutego.

Źródło: mr.bip.gov.pl

Zdjęcie: shutterstock

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE