W przyszłym tygodniu startują poznańskie Targi GreenPower (26-28 maja). Wydarzenie będzie doskonałą okazją zapoznania się z innowacjami i nowatorskimi rozwiązaniami z branży OZE. Wiele firm zaprezentuje rynkowe nowości, są wśród nich także laureaci konkursu o Złoty Medal MTP.

Reklama

Obserwując rynek widać wyraźne ożywienie w segmencie fotowoltaiki. Dostępne w nowej perspektywie środki unijne na odnawialne źródła energii i ochronę środowiska w latach 2014 – 2020 zwiększyły zainteresowanie OZE. W tak dobrych nastrojach w dniach 26-28 maja branża spotyka się w Poznaniu podczas Targów GreenPower.

new

Ekspozycję tegorocznych targów tworzyć będzie oferta producentów i dostawców urządzeń dedykowanych wykorzystaniu energii słońca, wiatru, wody czy biopaliw. Na szczególną uwagę zasługuje pierwsza w Polsce prezentacja przełomowej technologii produkcji biopaliwa II generacji z odpadowej frakcji glicerynowej firmy Bioten, która odbędzie się 27 maja.

Uzupełnienie tematyki o Targi EXPOPOWER, podczas których prezentowane są wyposażenia i systemy, a także aparatura i gotowe rozwiązania dla branży energetycznej, będzie stanowiło interesującą mieszankę sprzyjającą wymianie doświadczeń.

Z Belgii do Poznania

Wśród wielu wydarzeń, które odbędą się podczas Targów GreenPower, m.in. forum fotowoltaiki, konferencja na temat inwestycji w elektrownie wodne, seminarium o samowystarczalnym energetycznie gospodarstwie agroturystycznym czy Glob Pełen Energii, na szczególną uwagę zasługuje obecność Belgii. Seminarium „Belgijskie rozwiązania w energii odnawialnej: doświadczenie i praktyka” będzie stanowiło solidną dawkę wiedzy popartą przykładami oraz praktyczne wskazówki, jak poruszać się na trudnym i skomplikowanym rynku OZE.

Omawiana tematyka to m.in.: fotowoltaika, technologie biogazowe, odzysk energii z odpadów, osadów i ścieków.

Więcej informacji pod linkiem.

Źródło: Materiały prasowe MTP

Zdjęcia: Materiały prasowe MTP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE