Pomoc psychologiczna – to kolejne wsparcie dla mieszkańców proponowane przez coraz więcej polskich gmin. Przedłużająca się przymusowa izolacja i złe wiadomości sprawiają, że wiele osób popada w depresyjny nastrój. Pomóc może rozmowa z psychologiem, a nawet, jak w Nowym Targu z… księdzem. Oczywiście telefoniczna.
„Bezpłatna tele-pomoc dla Seniora” to wspólne przedsięwzięcie Ośrodka Pomocy Społecznej i parafii p.w. św. Katarzyny w Nowym Targu (woj. małopolskie). Pomoc obejmuje poradnictwo psychologiczne i duchowe. W pierwszym przypadku przy telefonie dyżuruje psycholog, a w drugim – kapłan.
Na pomoc psychologiczną mogą też liczyć mieszkańcy Radymna (woj. podkarpackie). Wszyscy, którzy „doświadczają obaw, lęków dotyczących losu swojego i najbliższych, poczucia zagrożenia zdrowia, bytu i przyszłości” mogą wziąć udział w telefonicznych konsultacjach, uruchomionych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Słowa wsparcia otrzymają od dyżurującego psychologa.
O czym piszemy w magazynie Zielona Gmina? Kliknij i sprawdź!
W Ząbkowicach Śląskich (woj. dolnośląskie) dyżurują psycholog, psychoterapeuta oraz pedagog. W Siemiatyczach (woj. podlaskie) rozmowy wspierające prowadzą członkowie Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Do korzystania z nich namawia sam burmistrz: „Burmistrz Siemiatycz Piotr Siniakowicz zachęca mieszkańców doświadczających lęku, obaw i niepokoju w związku z zagrożeniem koronawirusem, do skorzystania z telefonicznego wsparcia psychologicznego”.
Pomoc psychologiczna to kolejne przedsięwzięcie, którym miasta i gminy starają się mieszkańcom ułatwić życie w czasie epidemii koronawirusa. Dbają nie tylko o sprawy ducha, ale i ciała. Wiele z nich na swoich stronach zamieszcza np. wykazy restauracji i barów dowożących posiłki do domów.
Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj magazyn Zielona Gmina. W internecie za darmo!
Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!