Forbes, jak co roku, docenił prężnie rozwijające się biznesy. W grupie nagrodzonych Diamentami polskich firm znalazły się Dan Cake, oponeo.pl, Pizzatopia czy Polmlek. Na podium nie zabrakło także przedstawiciela sektora biopaliw. Tę rolę przejął producent pelletu – Maximer Sp. z o.o.

Reklama

Pellet jak diament

W 2024 r. to Polska stała się liderem wśród zdobywców Diamentów Forbesa. Ostatecznie lista zawierała 16 385 podmiotów, z czego 3512 firm buduje swoją markę w kraju nad Wisłą. Jest to zaledwie 0,33% z ogółu przedsiębiorstw zarejestrowanych w Polsce, ale to one w samym 2022 r. wypracowały aż 2,24 bld zł przychodu.


Czytaj też: Aktualne ceny pelletu. Ile kosztuje opał na początku 2024 roku?


Maximer otrzymał Diamenty Forbesa w 2022, 2023 i 2024 r. Przedsiębiorstwo nagrodzono także Gazelami Biznesu, które przyznaje „Puls Biznesu”. Stało się to dwukrotnie – w 2021 i 2023 r. Firma działa na rynku od 2009 r., dostarczając pellet zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych.

Pellet oferowany przez Maximer Sp. z o.o. jest objęty certyfikacją ENplus A1 oraz DIN+. Ponadto surowiec wykorzystywany do produkcji pochodzi z lasów objętych certyfikacją FSC, a biomasa drzewna stosowana do wytwarzania tego paliwa posiada certyfikat KZR.

Prestiżowe nagrody a kondycja branży

Firma pomimo swoich sukcesów, wskazuje także na wyzwania, z jakimi branża pelletu musi się mierzyć. Mówi także o własnych działaniach, zmierzających do pokonywania tych barier.


Czytaj też: Pierwsza koncesja URE dla hybrydowej instalacji OZE przyznana


– Odbudowa rynku pelletów drzewnych i zmiany w dystrybucji stają się kluczowymi wyzwaniami na przyszłość. Działając jako solidny partner, Maximer nieustannie doskonali swoje produkty i zdobył opinię wiarygodnego partnera, co potwierdzają trwałe relacje z klientami – powiedział Forbesowi Marcin Przybysz, prezes zarządu i właściciel Maximer Sp. z o.o.

Mimo pewnych przeciwności, sam fakt uplasowania się przedstawiciela sektora pelletu wśród dużych i dynamicznie się rozwijających firm to dowód, że branża jest na dobrej drodze do dalszego rozwoju.

Zdjęcie i źródło: Forbes

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE