Grupa LOTO S we współpracy z PBE Molecule opracowała innowacyjną platformę handlową, której celem jest pobudzenie i dynamiczny rozwój segmentu biometanu w Polsce. Docelowo platforma handlowa obsługiwać będzie również transakcje innych paliw alternatywnych.


Reklama

W 2021 roku Grupa LOTOS opracowała, a wkrótce planuje uruchomienie pierwszej w Polsce oraz drugiej w Europie platformy handlowej, która przyczyni się do rozwoju rynku biometanu, a docelowo również innych paliw alternatywnych.

– Platforma oferuje kompleksowe wsparcie potencjalnych partnerów biznesowych planujących współpracę z Grupą LOTOS. Obejmuje ona niezbędne informacje dla właściwego przygotowania inwestycji, w tym parametry poszczególnych substratów, przykładowe konfiguracje instalacji, opisy procesów technologicznych, czy wzory dokumentów i umów – poinformował Jarosław Wróbel, wiceprezes zarządu ds. inwestycji i innowacji Grupy LOTOS S.A.

Platforma handlowa

Dostępne poprzez platformę długoterminowe umowy na dostawy określonych wolumenów biometanu, po określonej i corocznie indeksowanej cenie, będą umożliwiały pozyskanie funduszy na sfinansowanie budowy instalacji, w ramach programu przygotowanego przez współpracujące z Grupą LOTOS instytucje finansujące.

W warstwie technologicznej platforma będzie umożliwiać bieżące monitorowanie zakontraktowanych instalacji, co pozwoli na ocenę stanu kluczowych komponentów instalacji oraz kontrolę jakości i wolumenu produkowanego biometanu. Uzyskane informacje pozwolą również na budowę i rozwój kompetencji w zakresie optymalizacji procesów technologicznych oraz ekonomiki produkcji biometanu.

Uruchomienie platformy handlowej planowane jest na grudzień 2022 roku.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE