Porównanie kotłów nie jest takie łatwe. Na co zwrócić uwagę?

pellet porównanie kotłów

Pellet? Porównanie kotłów nie jest takie łatwe. Na co zwrócić uwagę? Kiedy już zdecydowaliśmy się na zakup kotłów na pellet warto wiedzieć na jakie parametry zwrócić uwagę. Jak porównując kotły na pellet wybrać ten, który będzie idealny akurat dla nas?

Przede wszystkim odpowiedzmy sobie na pytanie czy na 100 procent jesteśmy zdecydowani na pellet? Jeśli nie to w swojej ofercie „dla niezdecydowanych” producenci oferują tzw. kotły wielofunkcyjne, przeznaczone nie tylko do spalania pelletu, ale także ekogroszku.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że pelletem można palić również w kotłach do biomasy. Warto też zwrócić uwagę czy wybrany kocioł jest z automatycznymi podajnikami (ślimakowe albo pneumatyczne) i zbiornikiem paliwa.


Pellet w Magazynie Biomasa. Kliknij i sprawdź!


Pellet – porównanie kotłów

Przy porównaniu kotłów należy zwrócić uwagę na ich, którą trzeba zawsze dobrać indywidualnie do naszego zapotrzebowani. Nie warto kupować urządzeń o większej mocy. Nasze porównanie kotłów na pellet powinno też objąć takie często dodatkowe funkcje jak automatyczna zapalarka (koszt ok. 100 zł) która przyda się, gdy kocioł będzie przeznaczony również do c.w.u., zwłaszcza poza sezonem grzewczym.

A jeśli tak, to warto też zwrócić uwagę na to, że nasz model kotła na pellet podobnie jak większość modeli to urządzenie jednofunkcyjne, czyli służących jedynie do grzania domu. Aby więc kocioł dodatkowo przygotowywał ciepłą wodę trzeba do niego dokupić zasobnik c.w.u. (zdarzają się jednak, choć zadziej kotły na pellet z wbudowanym zasobnikiem).

Tekst: Marcin Otoczak
Zdjęcie: shutterstock

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Rynek Pelletu. W internecie za darmo!

 

 

This post is also available in: polski