Chcesz wymienić stary piec? Postaw na pellet!

Pellet, piec – jakie wybrać? Stare węglowe piece, to jedna z głównych przyczyn smogu i zanieczyszczenia powietrza w naszych miastach. Na szczęście dzisiaj decydując się na wymianę pieca możemy liczyć na sporo korzyści.

Zdaniem ekspertów pellet na pewno będzie doskonałym wyborem w przypadku osób, które dopiero wybierają sposób ogrzewania domu lub też planują modernizację istniejącego systemu grzewczego. Jeśli już zdecydujemy się na piec opalany pelletem warto zastanowić się jaki będzie dla nas odpowiedni.

O czym należy pamiętać kupując piec na plellet? Większość kotłów na pellety to urządzenia jednofunkcyjne – zasilają tylko instalację grzewczą. By mogły przygotowywać wodę do mycia, trzeba do nich dokupić zasobnik c.w.u. Rzadkością są kotły z wbudowanym zasobnikiem.

Warto też pamiętać, że kocioł na pellet to rozwiązanie dla osób, które mają możliwość na wygospodarowanie w domu pomieszczenia na kotłownię, (minimum 2 m x 3 m). Większość kotłów na pellet jest fabrycznie wyposażonych w zasobnik paliwa, w którym mieści się jego zapas na 3-4dni.

Warto więc posiadać miejsce na przechowywanie worków z pelletem. Piec zasilany pelletem to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą się zajmować się ciągłym rozpalaniem i dokładaniem drewna czy węgla. Jednorazowy zasyp pelletu umożliwia działanie pieca przez kilkanaście godzin, a nad procesem spalania czuwa elektronika.

Tekst: Marcin Otoczak
Zdjęcie: pixabay.com

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Rynek Pelletu. W internecie za darmo!

 

 

This post is also available in: polski