Korzyści z zakupu kotła na pellet ma nie tylko środowisko

grill na pellet

Pellet. Korzyści z zakupu kotła ma nie tylko środowisko? Kiedy zdecydujemy się na opalanie naszego domu pelletem już po kilku tygodniach widzimy, że korzysta na tym nie tylko natura.

Pellet – zielone paliwo – to jedna z najpopularniejszych alternatyw dla pieców węglowych. Jego wykorzystywanie wiąże się zaś z szeregiem korzyści. Po pierwsze w porównaniu choćby z węglem jest dużo „czystsze”. Pellet pakowany jest w poręczne worki (10, 20 kg). Do tego o wiele łatwiej jest usunąć kurz drzewny niż pył węglowy. Kolejną korzyścią z opalania pieca pelletm jest bez wątpienia możliwość wykorzystywania popiołu (stosunkowo niewielka ilość maksymalnie 0,7 proc), do użyźnienia gleby na działce, czy w ogrodzie.


Pellet: Korzyści, zalety i wady, zastosowanie. Kliknij i sprawdź!


Do tego łatwo pellet transportować i składować we wspomnianych poręcznych workach. Inną korzyścią jest stosunkowo łatwa i mało angażująca obsługa kotła na pellet. W zależności od wielkości zasobnika piec na pellet może bowiem pracować bezobsługowo nawet do kilku tygodni, co pozwala na ogrzewanie domu także w trakcie dłuższej nieobecności mieszkańców.

Sporym ułatwieniem (w przypadku nowszych kotłów) jest to, że cały proces może być sterowany zdalnie, za pośrednictwem podłączonego do internetu komputera lub telefonu.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Tekst: Marcin Olczak
Zdjęcie: Shutterstock

This post is also available in: polski