Pellet drzewny w Polsce: Pierwszy taki raport w Polsce!

Pellet drzewny w Polsce

Pellet drzewny w Polsce to pierwszy taki raport i jednocześnie opracowanie dotyczące pelletu drzewnego. Odnosi się do najważniejszych kwestii związanych ze spalaniem tego biopaliwa. Przedstawia też aktualną sytuację krajowego sektora pelletowego oraz rekomendacje dotyczące jego rozwoju.


GDZIE KUPIĆ DOBRY PELLET? SPRAWDŹ NA NASZEJ MAPIE!


Publikacja raportu nie była przypadkowa. Od miesięcy toczą się debaty na temat Europejskiego Zielonego Ładu, transformacji społeczno-gospodarczej, neutralność klimatyczna UE do 2050 r. Ważną rolę w osiągnięciu tego celu może odegrać branża bioenergii, w tym biomasy. Nie tylko w kontekście redukcji emisji gazów cieplarnianych, ale też zapewniając dodatkowe korzyści społeczne, środowiskowe i ekonomiczne.

Idea, która stoi za EZŁ, nie będzie łatwa do zrealizowania. Inwestycje w technologie przyjazne dla środowiska to w gruncie rzeczy ogromna szansa dla polskiej gospodarki. A jej istotnym elementem jest branża drzewna, która zatrudnia ok. 330 tys. osób i generuje 2,5% krajowego PKB.

Pobierz za darmo raport Pellet drzewny w Polsce:

Raport Pellet drzewny w Polsce

Pobierz raport

Wyślij link na adres:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie powyższych danych osobowych przez Biomass Media Group Sp. z o.o. w celu zrealizowania zamówienia oraz dla celów marketingowo-reklamowych związanych z ofertami wydawnictwa. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883 z 1997). Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Państwu prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych.

Autorzy raportu

Raport jest efektem pracy naukowców i ekspertów zajmujących się tematem biomasy drzewnej. Autorów, którzy od lat publikują artykuły naukowe i branżowe z tego obszaru. A także aktywnie działają w zakresie popularyzacji pelletu drzewnego w Polsce. Wśród tego grona znaleźli się:

  • dr inż. Krystyna Kubica, specjalista w dziedzinie fizykochemii i technologii energochemicznego wykorzystania paliw kopalnych i odnawialnych (biomasy), wieloletni dyrektor Zakładu Fizykochemii i Energetycznego Przetwórstwa Paliw ICHPW w Zabrzu, specjalista KOBIZE IOŚ PIB;
  • dr hab. inż. Wojciech Cichy, kierownik Zakładu Bioenergii w Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna, Specjalista w zakresie biopaliw stałych, spalania paliw biomasowych oraz gospodarki odpadami w przemyśle drzewnym, autor wielu publikacji z tego zakresu a także ekspertyz, opinii eksperckich oraz opracowań dla przedsiębiorców, organów administracji państwowej i sądów;
  • Tomasz Nowak, prezes zarządu BIOPAL, prawnik specjalizujący się w branży OZE i angażujący się we właściwe traktowanie pelletu drzewnego w walce o czyste powietrze w Polsce i respektowanie wysokich standardów w branży;
  • Adam Sarnaszek, prezes zarządu Polskiej Rady Pelletu oraz Biocontrol, audytor systemów zarządzania jakością i wieloletni dyrektor jednostki certyfikującej, koordynował tworzenie autorskiego programu administrowania systemem certyfikacji dla biomasy na cele energetyczne SNS, który do dnia dzisiejszego stanowi najczęściej wybierane rozwiązanie przy weryfikacji łańcucha dostaw biomasy na cele OZE;
  • Agnieszka Kędziora-Urbanowicz, wiceprezes Polskiej Rady Pelletu, autoryzowany audytor systemów zapewniania jakości ENplus/ DINplus.

Więcej na ten temat tutaj.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

This post is also available in: polski