Spółka Panasonic Corporation ogłosiła, że do marca 2026 zamierza zainwestować równowartość 145 mln EUR w swój zakład produkcyjny w Czechach. Środki te mają zwiększyć możliwości produkcyjne fabryki w odpowiedzi na rosnący w Europie popyt na pompy ciepła powietrze-woda.

Reklama

Pompy ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda gromadzą i wykorzystują ciepło z powietrza, emitują mniej CO2 niż konwencjonalne grzejniki bazujące na paliwach kopalnych. Popyt na te ekologiczne systemy grzewcze w Europie cały czas rośnie.

Produkcję wewnętrznych pomp powietrze-woda w mieszczącej się na terenie czeskiego Pilzna fabryce Panasonic  uruchomiono w 2018 roku. Zakład cały czas szybko reaguje na potrzeby europejskiego rynku, jednocześnie ograniczając emisje dzięki miejscowej produkcji na lokalne rynki europejskie.


Ikea zwiększa inwestycje w OZE w Polsce


Odpowiedź na potrzeby rynku

W Europie zachodzą obecnie dynamiczne zmiany związane ze zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną przy odchodzeniu od paliw kopalnych i gazu jako źródeł energii. W kontekście rosnącej świadomości ekologicznej i aktualnej sytuacji związanej z dostawami energii oraz idącym za nimi wzrostem popytu na pompy ciepła powietrze-woda firma Panasonic musi zwiększać swoje moce produkcyjne.

Inwestycja pozwoli PAVCCZ dodatkowo uruchomić w kolejnym roku obrotowym produkcję pomp zewnętrznych. Spółka zamierza zwiększyć roczną moc produkcyjną do 500 tys. urządzeń do roku obrotowego kończącego się w marcu 2026 r.

Pompy ciepła Panasonic

W pompach cieplnych powietrze-woda firmy Panasonic zastosowano wyjątkową technologię, dzięki której urządzenie zachowuje swoją moc grzewczą nawet w niskich temperaturach zewnętrznych. W minionym roku obrotowym Panasonic otworzyła też bazującą na internecie rzeczy (IoT) firmę konserwacyjną w Danii, a także kontynuowała rozwój działalności poprzez rozbudowę struktur sprzedaży w poszczególnych państwach. Panasonic zamierza kontynuować swój rozwój w branży urządzeń grzewczych, chłodniczych i wentylacyjnych, która stanowi jeden z trzonów jej działalności, dbając jednocześnie o stan środowiska na świecie.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE