Oszuści na rynku modułów fotowoltaicznych w akcji! W sieci od dłuższego czasu pojawiają się „niesamowite” przeceny na moduły PV od firm, które wyrastają jak grzyby po deszczu.
Producent modułów fotowoltaicznych LONGi Solar, jednej z najpopularniejszej marki modułów PV, wydał oświadczenie:
„W związku z coraz częstszymi zgłoszeniami pochodzącymi z polskiego rynku PV dot. fałszowania modułów LONGi Solar, firma wydała oficjalne oświadczenia, w których ostrzega przed firmami, które NIE są ich oficjalnym dystrybutorem”.
Zakup modułów pochodzących z tzw. dzikiego importu przez nieautoryzowanego dystrybutora skutkuje brakiem objęcia gwarancją na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz utratą wyłudzonych w ten sposób pieniędzy.
„Jeśli podejrzewają Państwo, że zakupione przez Was moduły mogły zostać sprowadzone przez nieoficjalnego dystrybutora, prosimy o kontakt mailowy.”
Oszuści na rynku modułów fotowoltaicznych w akcji – poniżej oryginalne oświadczenie.
Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!












![Biomasa agro od 20 lat ogrzewa mieszkańców Grudziądza [WIDEO] biomasa agro](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2021/04/Bez-tytułu.jpg)





![Mała gmina, czy duże miasto – kto lepiej sobie poradzi z klimatem? [WIDEO] zmiany klimatu](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2025/10/zmiany-klimatu-freepik-218x150.jpeg)

![Czy gminy są przygotowane na zmiany klimatu? [WIDEO] POLECO](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2025/10/POLECO-218x150.png)





















![Mała gmina, czy duże miasto – kto lepiej sobie poradzi z klimatem? [WIDEO] zmiany klimatu](https://magazynbiomasa.pl/wp-content/uploads/2025/10/zmiany-klimatu-freepik-100x70.jpeg)



