GAZ-SYSTEM ma nowego prezesa

nowy prezes gaz-system

GAZ-SYSTEM poinformował dzisiaj o zmianach w zarządzie spółki. Tomasz Stępień zrezygnował z funkcji prezesa. Od 1 grudnia funkcję tę pełnił będzie Marcin Chludziński, były prezes KGHM-u.

Rezygnacja

Jak informuje GAZ-SYSTEM, z dniem 30 listopada 2022 roku, Tomasz Stępień złożył rezygnację z funkcji Prezesa Zarządu GAZ-SYSTEM, jak również ze składu Zarządu.

Tomasz Stępień został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki dnia 31 grudnia 2015 r. i przez okres prawie 7 lat odpowiadał za realizację kluczowych inwestycji w infrastrukturę gazową, zwiększających bezpieczeństwo energetyczne Polski: Baltic Pipe, interkonektory gazowe z Litwą i Słowacją oraz rozbudowę Terminalu LNG w Świnoujściu.


Zarejestruj się na 7. Kongres Biogazu


Nowy Prezes GAZ-SYSTEM

Jednocześnie Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. z dniem 1 grudnia 2022 roku powołało Pana Marcina Chludzińskiego na Członka Zarządu i powierzyło mu funkcję Prezesa Zarządu GAZ-SYSTEM.

Pan Marcin Chludziński w latach 2018-2022 pełnił funkcję Prezesa KGHM Polska Miedź S.A., a w latach 2016-2018 kierował Agencją Rozwoju Przemysłu S.A. Posiada wieloletnie doświadczenie w kierowaniu spółkami prawa handlowego, nadzorze korporacyjnym, projektach restrukturyzacyjnych i transformacji firm. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

źródło, zdjęcie: gaz-system.pl

This post is also available in: polski

ael