Dzięki uprzejmości firmy Agrex – Eco, polskiego dystrybutora maszyn i instalacji do obróbki odpadów i biomasy KOMPTECH, redakcja „Magazynu Biomasa” wzięła udział w testowaniu nowości niemieckiego producenta.

Testy odbyły się na terenie zakładu Steico w Czarnkowie i dotyczyły dwóch maszyn:

Reklama

– mobilnego przesiewacza gwiaździstego Multistar L3,

– mobilnego separatora kamieni Stonefex 3000 E,

Przesiewacz Multistar charakteryzuje się nowym systemem wyrzutu frakcji podsitowej o wysokiej wydajności i niskim zużyciu. Maszyna wyposażona jest w sprawdzony system napędowy: cichy i prosty w obsłudze oraz nowy, opracowany przez Komptech napęd pokładu przesiewającego dla wydłużonej żywotności. Dzięki składanemu sprzęgowi manewrowanie jest prostsze, a duże drzwi rewizyjne i unoszony zasobnik ułatwiają dostęp.

Mobilny separator kamieni Stonefex bardzo skutecznie usuwa kamienie i frakcje inertne z biomasy. Jest przeznaczony przede wszystkim do separacji materiału przeznaczonego na biopaliwo o frakcji od 10-20 do 100 mm, dostarczanego bezpośrednio do otworu zasypowego za pośrednictwem przenośnika taśmowego. Sprawność maszyny waha się od 85-90% przy wydajności do 100m3/h. Stonefex dostępny jest także w wersji stacjonarnej.

Poniżej fotorelacja z testów:

Komptech biomasa otwarcie

Komptech 6

Komptech 015

Komptech 009

Komptech 022

Więcej informacji na stronie www.agrex-eco.pl

Zdjęcia: Redakcja

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE