Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, większościowy akcjonariusz Banku Ochrony Środowiska, zadeklarował gotowość objęcia nowoemitowanych akcji banku. Fundusz przeznaczy na dokapitalizowanie BOŚ do 210 mln zł. Transakcja jest uzależniona od uzyskania odpowiednich zgód Ministrów Finansów i Środowiska.

Reklama

Bank Ochrony Środowiska pełni bardzo ważną rolę w finansowaniu przedsięwzięć proekologicznych w Polsce. Emisja akcji ma umożliwić jeszcze aktywniejszą działalność w tym zakresie. Deklaracja NFOŚiGW o uczestnictwie w ofercie oznacza, że pozostanie on strategicznym akcjonariuszem z pakietem kontrolnym Banku. To bardzo istotne w kontekście naszej strategii, która zakłada znaczący wzrost udziału w rynku kredytów proekologicznych i finansowania przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska – komentuje Bogusław Białowąs, prezes zarządu Banku Ochrony Środowiska.

Jak napisano w deklaracji, rozszerzenie zakresu współpracy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z BOŚ, mające na celu wsparcie planów rozwojowych Banku jest jednym z głównych obszarów ujętych w strategii NFOŚiGW na lata 2017-2020.

Zgodnie z założeniami tej strategii Fundusz będzie podejmować działania przyczyniające się do wykorzystania potencjału BOŚ jako pośrednika w dystrybucji środków do małych i średnich przedsiębiorstw oraz odbiorców detalicznych, zachęcając jednocześnie Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do tej współpracy.

 

za: gramwzielone.pl

zdjęcie: materiały redakcyjne

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE