Największa na świecie ferma bydła ma 9,1 mln hektarów. Dla porównania powierzchnia Polski to 31,4 mln hektarów, co oznacza, że gigantyczna hodowla pokryłaby prawie 1/3 terenu kraju. Znajduje się tam ponad 100 000 krów mlecznych, a cały obiekt zasila biogaz.

Reklama

Gigant mlecznej produkcji

Mudanjiang City Mega Farm jest położona w chińskim Heilongjiang. Każdego roku produkowane jest tam 800 mln litrów mleka. Obiekt powstał w 2015 r.


Czytaj też: Rolnictwo w Niemczech traci na Energiewende?


Krowy mleczne importowano do Chin z Australii, Nowej Zelandii i Urugwaju. Są trzymane są w pomieszczeniach zamkniętych i karmione mieszanką zbóż i paszy. Powierzchnia gruntów w Chinach jest ograniczona, dlatego zastosowano amerykański model systemu mleczarskiego. Wzorem amerykańskim krowy trzymane są przez cały rok w pomieszczeniach zamkniętych, w ciemnych oborach z ograniczonym dostępem do słońca. Dla komfortu bydła utrzymywana jest odpowiednia wentylacja i ściółka piaskowa, którą wymienia się dwa razy dziennie. Krowy są dojone trzy razy dziennie w cyklu 8-minutowym w systemie rotacyjnym.

Ferma bydła jest w pełni zautomatyzowana, korzysta z systemów karmienia i dojenia. Powstała gnojowica trafia do biogazowni, która zapewnia energię elektryczną do obsługi urządzeń oraz ciepło.

Rynek biogazu i biometanu. Czytaj za darmo w internecie!

Zdjęcie: Holistic News

Źródło: worldkings.org

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE