Na Podlasiu powstaną wkrótce cztery mikrobiogazownie rolnicze. Lokalizacje nowych inwestycji to gospodarstwa rolne w gminach: Milejczyce, Grajewo, Bakałarzewo i Wiżajny.

 

Reklama

Dofinansowanie 4,7 mln zł

Realizacja projektów możliwa jest dzięki temu, że zarząd województwa zwiększył pulę w konkursie z funduszy unijnych na inwestycje w odnawialne źródła energii. Dofinansowanie projektów OZE wyniesie 4,7 mln zł .


Warsztaty biogazowe „Biogazownia i biometanownia do A do Z”. Zarejestruj się teraz!


Dzięki zwiększonej kwocie dofinansowania zakupione i zamontowane zostaną kontenerowe mikrobiogazownie rolnicze o mocy 33 kWe i 70,9 kWt. Urządzenia będą w pełni zautomatyzowane. Zostaną one wykorzystane w gospodarstwach rolnych w miejscowościach: Pokaniewo (gmina Milejczyce), Sokołowo (gmina Bakałarzewo), Łojki (gmina Grajewo) oraz Leszkiemie (gmina Wiżajny).

W procesie fermentacji używana będzie wyłącznie gnojowica krów mlecznych hodowanych w tych czterech gospodarstwach. Część wytwarzanej energii elektrycznej oraz cała energia cieplna będą zużywane w gospodarstwach rolnych, a ponad połowa energii elektrycznej będzie wprowadzana do sieci elektroenergetycznej.


RAPORT BIOGAZ W POLSCE 2022 – POBIERZ ZA DARMO!

2022 Biogaz w Polsce raport magazynbiomasa

2022 Raport Biogaz w Polsce

Pobierz raport za darmo

Wyślij link na adres:

Zaznaczenie pola oznacza wyrażenie zgody na otrzymywanie od Biomass Media Group Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu drogą e-mailową newslettera oraz innych informacji handlowych w celu marketingu bezpośredniego, która jest świadczeniem wzajemnym w zamian za otrzymanie możliwości pobrania określonych treści. Zgoda ta może zostać wycofana w dowolnym momencie poprzez wykorzystanie linku dezaktywacyjnego dostępnego w każdej wiadomości. Więcej informacji na temat przetwarzania Twoich danych znajdziesz w Polityce prywatności [https://magazynbiomasa.pl/polityka-prywatnosci/].


„Biogazownia to duże oszczędności”

– Gospodarstwa rolne w naszym regonie stale się rozwijają i rolnicy, którzy przyszłościowo myślą, na pewno będą iść w tym kierunku. Biogazownia to duże oszczędności i to nie tylko na prądzie. Ciepło wytwarzane przez takie urządzenie może też służyć do ogrzania i dostarczenia ciepłej wody do budynków gospodarczych – podkreślał Sebastian Łukaszewicz, wicemarszałek województwa.

Dotacja dla każdej z czterech inwestycji wyniesie blisko 1,2 mln zł. Do tej pory 84 podobne projekty otrzymałe wsparcie o łącznej wartości ponad 96 mln zł.

Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: Wrota Podlasia

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE