Uczestnicy rynku biomasowego w Mołdawii zyskają spore ułatwienie. Powstaje specjalna platforma, dedykowana wyłącznie dla tej branży. Będzie służyć do zawierania transakcji. Mogą z niej korzystać nie tylko profesjonaliści branżowi.

Reklama

Ułatwiony handel biomasą przy współpracy z Japonią

Mołdawska platforma będzie dedykowana wszystkim uczestnikom rynku – firmom, instytucjom publicznym i podmiotom prywatnym. Umożliwi publikowanie i śledzenie ogłoszeń dotyczących sprzedaży i zakupu produktów oraz usług w sektorze energii z biomasy.

– Rozwój rynku biomasy jest ważnym elementem w procesie transformacji energetycznej Republiki Mołdawii – mówi Ion Muntean, dyrektor Narodowego Centrum Zrównoważonej Energii


Czytaj też: Drewno energetyczne z nową definicją


Jak podkreśliła sekretarz stanu w Ministerstwie Energii, Carolina Novac, energia odnawialna to nie tylko panele fotowoltaiczne, a biomasa w Mołdawii ma szansę odgrywać bardziej znaczącą rolę w koszyku energetycznym i może przyczynić się do osiągnięcia celu 27% OZE w końcowym zużyciu energii w sektorze energetycznym.

Platforma internetowa została zrealizowana przy wsparciu finansowym rządu Japonii, w ramach projektu „Wielowymiarowa odpowiedź na pojawiające się wyzwania w zakresie bezpieczeństwa ludzi”, realizowanego przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP).

Biomasa i paliwa alternatywne. Czytaj w internecie

Zdjęcie: Shutterstock

Źródło: UNDP

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE