„Mój prąd” to program rządowy stworzony z myślą o gospodarstwach domowych, które chcą zainwestować w fotowoltaikę. 1 lipca rusza nabór wniosków do kolejnej edycji. Kto ma szansę na dotację?

Reklama

Mój Prąd 3.0 – dla kogo?

W ramach nowej edycji programu „Mój prąd”, podobnie jak w przypadku poprzednich, o dofinansowanie mogą ubiegać się gospodarstwa domowe i osoby fizyczne, które będą wytwarzać energię elektryczną na własne potrzeby. Program od początku cieszy się dużym zainteresowaniem i okazuje się, że coraz większa ilość osób chce zainwestować w mikroinstalacje fotowoltaiczne.

– Program „Mój Prąd” cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Dzięki niemu nasz kraj przeżywa prawdziwy boom fotowoltaiczny. W ubiegłym roku w Polsce zainstalowano 2,2 GW w PV – to dwukrotnie więcej niż w 2019 r. – poinformował minister Kurtyka w komunikacie NFOŚiGW – To program przyjazny dla użytkownika. Jednak w trzeciej edycji jego dotychczasowa formułę uzupełniono o dodatkowe komponenty, które pozwolą konsumować więcej wytworzonej energii przez prosumentów.

Celem programu „Mój prąd” jest rozwój energetyki prosumenckiej w Polsce poprzez zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych. Jak pokazują lata ubiegłe, możliwość zdobycia dofinansowania jest na pewno dla wielu osób impulsem do działania w tym zakresie.


Dowiedz się więcej o kondycji rynku fotowoltaiki w Polsce


Dla kogo, od kiedy i ile?

Nowy nabór wniosków rusza 01.07.2021r. i potrwa do 20 grudnia 2021 r. lub do wyczerpania środków. Wzorem poprzednich edycji, z uwagi na duże zainteresowanie, pula przeznaczona na ten cel może zostać wykorzystana przed czasem. Do skorzystania z dotacji w ramach nowej odsłony programu „Mój Prąd” będą kwalifikowały się instalacje zakupione po 31 stycznia 2020 r. Program obejmuje instalacje fotowoltaiczne o mocy od 2 kW do 10 kW, które nie zostały ukończone przed dniem rozpoczęcia konkursu. „Mój Prąd” 3.0 przyniesie zmiany dotyczące dotowanych inwestycji. Na dofinasowanie mogą liczyć rozwiązania takie jak: przydomowe ładowarki do samochodów elektrycznych systemy do inteligentnego zarządzania energią w domu, w tym magazyny ciepła lub chłodu. NFOŚiGW nie podało jeszcze dokładnej kwoty dofinansowania w ramach programu „Mój prąd” 3.0. Wnioski można składać drogą elektroniczną przy użyciu podpisu zaufanego lub e-dowodu na stronie www.mojprad.gov.pl

 

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE