Mobil Pegasus™ 610 Ultra – nowy olej do nowoczesnych silników czterosuwowych średnio- i wysokoobrotowych.

ExxonMobil wprowadził do sprzedaży Mobil Pegasus™ 610 Ultra. To wysokiej jakości olej do nowoczesnych silników czterosuwowych średnio i wysokoobrotowych. Zasilanych paliwem o silnym działaniu korozyjnym, zawierającym takie składniki jak siarkowodór i halogenki. Jego premiera odbyła się podczas UK AD & World Biogas Expo 2019. Opracowanie i pierwsze testy nowego oleju przeprowadzono we współpracy z Infinis, jednym z największych producentów energii odnawialnej w Wielkiej Brytanii.

Reklama

Nowatorska formulacja

Nowy olej z nazwy przypomina dobrze znane na rynku produkty Mobil Pegasus, ale w rzeczywistości to nowatorska formulacja. ExxonMobil w nowych produktach stosuje oleje bazowe najnowszej generacji od Grupy II/II+ do syntetycznych. Zmianie olejów bazowych towarzyszyła pełna modyfikacja pakietu dodatków. Nowy olej Mobil Pegasus 610 Ultra z powodzeniem może zastąpić dotychczas stosowany Mobil Pegasus 610.


Sprawdź również: Diagnostyka silników gazowych to dziś absolutna konieczność


Mobil Pegasus 610 Ultra ma spełnić oczekiwania właścicieli małych i średnich instalacji o bardzo zmiennej jakości biogazu. Tam, gdzie występują duże wahania parametrów biogazu i konieczność kompensaty wpływu produktów spalania na szybką degradację oleju. Nowy olej charakteryzuje się 1% zawartością popiołu siarczanowego, wysoką liczbą zasadową TBN i doskonałą rezerwą alkaliczną. Jego skład został opracowany, aby sprostać negatywnemu działaniu agresywnych gazów poprzez neutralizację kwasów. Oraz na kompensowanie ich wpływu na komponenty silnika przy jednoczesnym zmniejszeniu potrzeby usuwania osadu węglowego.

Okresy pomiędzy wymianami

Doskonała odporność na utlenianie i wysoka stabilność chemiczna oleju pozwalają wydłużyć okresy pomiędzy wymianami, ograniczyć nieplanowane koszty serwisowe i zwiększyć całkowity czas pracy silnika.

– Partnerstwo z Infinis pozwoliło głębiej zrozumieć problemy, z którymi borykają się użytkownicy silników zasilanych biogazem i opracować optymalne rozwiązania – mówi Elisabetta Scossa, Europe Energy Manager, Industrial Lubricants z ExxonMobil. – W efekcie Mobil Pegasus 610 Ultra powinien nie tylko przyczynić się do zwiększenia produktywności w zastosowaniach z biogazem i gazem wysypiskowym, ale również poprawić niezawodność silnika.

Więcej o olejach i usługach ExxonMobil znajdziesz na stronie mobil.com/industrial lub u autoryzowanych dystrybutorów Mobil (dexol.pl, ekonaft.com.pl, mobipol.pl, smartplus.pl). Pomoc techniczna: techdeskeurope@exxonmobil.com.

Materiał powstał przy współpracy z firmą ExxonMobil.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE