Wkrótce ruszy kolejna odsłona programu dofinansowań do fotowoltaiki – Mój Prąd 5.0. Tym razem dotowany ma być też zakup powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. Zmiany zakomunikowała w niedzielę minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Reklama

 

Mój Prąd 4.0 – nabór zamknięty

Minister Anna Moskwa podczas spotkania z mieszkańcami, parlamentarzystami i samorządowcami z ziemi radomskiej, zapowiedziała nową odsłonę programu Mój Prąd, która ma zostać uruchomiona już w kwietniu.

Dwa dni wcześniej, 17 marca ministerstwo poinformowało także, że czwarty nabór (MP4) wniosków o dofinansowanie w programie priorytetowym „Mój Prąd” został zamknięty z powodu wyczerpania się budżetu przewidzianego na wypłaty dotacji.


Zarejestruj się na 8.Forum Pelletu


Mój Prąd 5.0

Podczas spotkania z mieszkańcami Kozienic i powiatu kozienickiego, a także sąsiednich powiatów: radomskiego, białobrzeskiego, zwoleńskiego, ryckiego i garwolińskiego, minister Anna Moskwa ogłosiła kolejny nabór wniosków. Maksymalna kwota dofinansowania w programie „Mój Prąd 5.0” wyniesie  58 tys. zł.

– Będzie to już nabór ciągły. Co więcej, rozszerzamy program „Mój Prąd” o dofinansowanie do zakupu powietrznych i gruntowych pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych na ciepłą wodę. Dzięki temu program będzie kompleksowym wsparciem w procesie przekształcania budynku jednorodzinnego w niskoemisyjny i efektywny energetycznie dom. To nasza odpowiedź na najczęściej zgłaszane nam potrzeby społeczne. Niezależnie od tego czy dziś dom ogrzewany jest gazem, pelletem czy ciepłem systemowym, od kwietnia będzie można dokonać remontu i inwestycji, które pozwolą w znaczący sposób obniżyć koszty ogrzewania i energii elektrycznej – podkreśliła Anna Moskwa.

 

Biomasa w ciepłownictwie i energetyce:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

źródło: MKiŚ

zdjęcie: NFOŚiGW

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE