Międzynarodowa Konferencja Bio360 Expo sektora bioenergii to ważny głos w dyskusji dotyczącej transformacji energetycznej. Najnowsza edycja wydarzenia odbędzie się 8-9 lutego w Nantes we Francji.
Bio360 Expo
Bio360 Expo to międzynarodowe wydarzenie obejmujące wystawę i wielopoziomowy program konferencji poświęcony rozwojowi zielonej energii i rozwiązaniom zmierzającym do stworzenia społeczeństwa o obiegu zamkniętym i rezygnacji z paliw kopalnych.
Konferencja Bio360 to:
– 7000-8000 odwiedzających z ponad 40 krajów
– 450 wystawców z 35 krajów
– 6 sekcji konferencyjnych z tłumaczeniem symultanicznym (francuski/angielski)
– wizyty studyjne
– konkurs innowacyjności
Wystawa
Wystawa, obejmująca aż 12 000 m2 w prestiżowej hali stanowi wyjątkową okazję do spotkania ponad 450 wystawców z ponad 35 krajów. prezentujących rozwiązania z całego sektora bioenergii, biowęgla i odnawialnych materiałów budowlanych.
Program konferencji 2023:
Program konferencji składa się z 6 sekcji z tłumaczeniem symultanicznym. Konferencje są dostępne dla wszystkich zwiedzających. Zakres tematyczny:
- Bioenergia stała: energia z biomasy i drewna, produkty uboczne rolnictwa, SRF, kogeneracja, ciepłownictwo i chłodzenie miejskie i przemysłowe, odnawialny zielony gaz
- Bioenergia płynna: biopaliwa dla sektora transportu drogowego, morskiego i lotniczego
- Bioenergia gazowa: biogaz, biometan, bioNGV, zielony wodór do konsumpcji lokalnej lub szerszej dystrybucji
- Biomateriały i odnawialne materiały budowlane: wychwytywanie i wykorzystanie CO2, biowęgiel, konopie, algi i/lub pozostałości rzepaku w betonie, biowęgiel jako substytut bitumu kopalnego do wiązania asfaltu, lignina również jako spoiwo popiołu oraz główny składnik do produkcji wysokowydajnych piankowych ram drzwiowych i okiennych, pianek konopnych i biopochodnych do izolacji, a także biowęgla do okładzin, wśród innych innowacyjnych rozwiązań dla zdrowego, niskoemisyjnego lub ujemnego pod względem emisji dwutlenku węgla środowiska zabudowanego
- Biowęgiel: zakres zastosowań w rolnictwie i gospodarce glebowej, dla zwierząt gospodarskich, gospodarce wodnej, budownictwie, biokompozytach itp.
- Wychwytywanie i utylizacja/składowanie dwutlenku węgla jako kluczowe narzędzie ograniczania przyszłych emisji dwutlenku węgla netto i metoda na wypieranie paliw kopalnych poprzez dalsze przetwarzanie prowadzące do szerokiej gamy produktów.
Wycieczki studyjne
7 lutego, dzień przed rozpoczęciem wydarzenia, proponujemy zwiedzanie miejsc o szczególnym znaczeniu w Nantes i okolicach. Wśród destynacji znajdą się instalacje energetyczne na drewno i biomasę, produkcja metanu syntetycznego oraz instalacje biogazowe z uzdatnianiem biometanu, kogeneracja. Udział bezpłatny i tylko po wcześniejszej rejestracji.
Szczegóły znajdziecie TUTAJ
Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:
Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!