Linia do kruszenia pelletu ze słomy firmy TESTMER WARSZAWA S.A.

Firma Testmer Warszawa S.A.

Wielu hodowców koni, drobiu i bydła stosuje jako wyściółkę dla zwierząt pokruszony pellet ze słomy. Zaletą stosowania tego materiału jest wysoka chłonność płynów i wilgoci, czystość, stabilność i elastyczność podłoża oraz łatwość w użyciu. Firma Testmer Warszawa S.A. wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na pokruszony pellet opracowała i wdrożyła linię do jego otrzymywania.

Linia do kruszenia pelletu wykonana została w formie wieży, aby kruszony materiał przemieszczał się grawitacyjnie z jednego zespołu linii do drugiego. Linia składa się z kruszarki, odsiewacza, stacji ładowania materiału do big-bagów, szafy sterowniczej oraz z systemu aspiracji pyłu.

Wszystkie urządzenia zostały zaprojektowane i wykonane przez firmę Testmer. Pellet przeznaczony do kruszenia dostarczany jest do kruszarki dwuwalcowej typu KGR stanowiącej główny element linii (na zdj.). Szerokość szczeliny między walcami można regulować, co pozwala uzyskiwać materiał o różnej wielkości cząstek. Kruszarka decyduje o wydajności całej linii. Im większe gabaryty urządzenia i większa moc silnika tym wydajność wzrasta.

Firma Testmer Warszawa S.A.

Pokruszony pellet dostarczany jest do odsiewacza wibracyjnego typu OW. Odsiewacz zawiera zespół sit o różnej wielkości otworów, dlatego pozwala na rozdzielenie produktu na poszczególne frakcje przy jednoczesnym minimalnym uszkodzeniu odsiewanego materiału. Rozdzielone frakcje pokruszonego pelletu dostają się do stacji big-bagów, gdzie worki są napełniane odważonymi porcjami materiału. Pył usuwany jest za pomocą odpylacza filtracyjnego przeznaczonego do ciągłego oczyszczania powietrza.

Istnieje możliwość dołączenia do linii zbiornika buforowego, gdyby ilość pelletu dostarczanego do pokruszenia była większa niż wydajność kruszarki. Linię do kruszenia pelletu ze słomy cechuje niezawodność i łatwość w obsłudze. Nasi klienci są zadowoleni z uzyskiwanej wydajności i jakości produktu otrzymywanego przy użyciu urządzeń firmy Testmer.

Krzysztof Potocki, wiceprezes zarządu

tel. +48 882 035 899

e-mail: k.potocki@testmer.pl

This post is also available in: polski