Lider branży mleczarskiej na Florydzie inwestuje w biogazownie

Brightmark Energy, firma zajmująca się wykorzystaniem odpadów do produkcji energii z siedzibą w San Francisco, ogłosiła, że rozpoczyna współpracę z czterema gospodarstwami mleczarskimi na Florydzie należącymi do rodziny Larson. Wybudowane zostaną trzy biogazownie, które przetworzą łącznie 230 000 ton obornika rocznie pochodzącego z 9 900 krów w odnawialny gaz ziemny (RNG).

Projekt Brightmark Energy obejmuje budowę nowych fermentorów beztlenowych w czterech rodzinnych gospodarstwach mlecznych Larson w hrabstwie Okeechobee, w tym dwóch gospodarstwach należących do Larson Dairy, Inc. oraz dwie farmy będące własnością JM Larson Inc. Rodzina Larsonów to stanowy potentat w hodowli krów.

– Projekty takie jak te pomagają zapewnić rolnikom dodatkowe źródła dochodów, zmniejszyć negatywny wpływ hodowli na powietrze i wodę oraz zwiększyć wysiłki rolników w zakresie zrównoważonego rozwoju, dlatego projekt ten jest korzystny dla rolników i społeczności lokalnej – powiedział Bob Powell, CEO Brightmark Energy. Projekt Larson ma zacząć funkcjonować w 2021 r.

Jak się szacuje, wyprodukowany gaz posłużyć mógłby do przejechania przez autobus 16, 28 mln mil.

Brightmark Energy prowadzi również podobne projekty w Waszyngtonie, Wisconsin i Nowym Jorku.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: Biomass Magazine
Zdjęcie: pixabay

This post is also available in: polski