Aktualnie rynek paliw się normuje, ceny spadają, w związku z czym klienci coraz częściej pytają o kotły na paliwa stałe. Popularne stają się kotły zasypowe ze zbiornikiem akumulacyjnym oraz kotły pelletowe, ze względu na łatwość ich obsługi i niskie spalanie.

Hubert Dziubeła

Prezes zarządu Defro

Konkurencja w postaci pomp ciepła jest duża, ta technologia rozwija się w ostatnich latach najszybciej. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy dom jest przystosowany do tego rodzaju ogrzewania i nie każdy może sobie pozwolić na zakup pompy ciepła wraz z fotowoltaiką. Pompy ciepła najlepiej sprawdzają się w budynkach dobrze ocieplonych oraz w nowych domach z ogrzewaniem podłogowym, w których potrzebna jest niska temperatura zasilania. Klienci obawiają się, jak będzie kształtowała się cena kWh i jaki będzie koszt ogrzania nieocieplonego domu.

Reklama

Czytaj również: Producenci kotłów na pellet pod ścianą – sprzedaż stanęła


Proszę zauważyć, że w przypadku budynków nieocieplonych najniższe koszty ogrzewania zapewniają kotły na paliwo stałe. Drewno jest paliwem odnawialnym, jednak aby proces spalania był w pełni ekologiczny, kocioł musi posiadać odpowiednie certyfikaty i spełniać określone normy. Takie urządzenia możemy znaleźć w ofercie firmy DEFRO: kotły zgazowujące drewno oraz kotły na pellet. To ekologiczne urządzenia 5 klasy z certyfikatem Ecodesign, przyjazne w użytkowaniu i w pełni zautomatyzowane. Posiadają m.in. palnik samoczyszczący, funkcję czyszczenia wymiennika, a także sterowanie poprzez aplikację z każdego miejsca na świecie.

To tylko fragment artykułu. Całym przeczytasz w Magazynie Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE