Konferencja REFUREC o odnawialnych źródeł energii. W Ministerstwie Energii w dniach 11-12 kwietnia 2018 r. odbyła się konferencja REFUREC (The Renewable Fuels Regulators Club). W trakcie spotkania zostały omówione kwestie regulacyjne dotyczące odnawialnych źródeł energii.

Reklama

Pierwszego dnia wydarzenia przedstawiciele Ministerstwa Energii zaprezentowali polskie normy prawne w zakresie biopaliw, a także informacje dotyczące funkcjonowania oraz monitorowania rynku biokomponentów i biopaliw ciekłych w Polsce.

Konferencja REFUREC o odnawialnych źródeł energii

Uczestnicy spotkania dyskutowali także o działaniach podejmowanych w poszczególnych krajach odnośnie rozwoju rynku biopaliw. Kluczem do dyskusji były wyzwania dotyczące realizacji celów dyrektyw Unii Europejskiej, w tym w szczególności celu w zakresie 10% udziału energii ze źródeł odnawialnych w transporcie w 2020 r., jak również celu dotyczącego ograniczenia emisji z produkcji i wykorzystania paliw na 2020 r.

Drugiego dnia podczas rozmów z udziałem przedstawiciela Komisji Europejskiej, omówiono działania podejmowane przez KE , jak również regulacje unijne , w szczególności projekt nowej dyrektywy regulującej rynek odnawialnych źródeł energii. Ponadto, otwarta dyskusja obejmowała tematykę m.in. biometanu, metanolu oraz paliw lotniczych.

The Renewable Fuels Regulators Club (REFUREC)

To nieformalny zespół tworzący ogólnoeuropejską platformę dyskusji, wymiany informacji i rozwiązywania problemów związanych z rynkiem biopaliw w Unii Europejskiej i poza nią. Uczestnikami REFUREC są przedstawiciele regulatorów rynków energii oraz instytucji rządowych z 31 krajów.

Źródło: Ministerstwo Energii

 

To tylko fragment artykułu!

Chcesz wiedzieć więcej? Zamów prenumeratę Magazynu Biomasa!

Wypełnij formularz poniżej – my zajmiemy się resztą.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE