Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” 2021

Konferencja biomasa w ciepłownictwie

II Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”, 27-28 września, Suwałki, Hotel Loft. Stoisz przed koniecznością modernizacji instalacji ciepłowniczej? Zastanawiasz się nad wyborem paliwa? Chcesz poznać możliwości i modele finansowania transformacji ciepłownictwa z udziałem technologii biomasowych? Szukasz dostawców biomasy lub RDF?

Już dziś zarejestruj się na konferencję „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”. Wydarzenie odbędzie się 27-28 września w Suwałkach, w Hotelu Loft.

DLACZEGO WARTO?

W ciągu najbliższych kilkunastu lat polskie ciepłownictwo systemowe, którego miks paliwowy w blisko trzech czwartych oparty jest na węglu kamiennym, ma radykalnie zmienić źródła wytwarzania ciepła. Między innymi na rzecz odnawialnych źródeł energii. Duża część przedsiębiorstw ciepłowniczych stoi przed wyborem technologii, która dzięki zastosowaniu kogeneracji umożliwi im osiągnięcie statusu efektywnego źródła energii.

W trakcie Konferencji „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie”

 wizyta w ciepłowni biomasowej PEC Suwałki!

DLA KOGO?

Naszą konferencję kierujemy do:

> przedstawicieli branży ciepłowniczej,

> przedstawicieli branży biomasowej,

> firm projektowych i budowlanych specjalizujących się w usługach dla branży ciepłowniczej,

> instytucji finansowych, administracji rządowej i samorządowej oraz dostawców technologii do ciepłownictwa.

CO JEŚLI NIE WĘGIEL?

W sektorze ciepłowniczym zmienia się struktura paliw – część podmiotów zdecydowała się na odnawialne źródła energii. Wiele PEC-ów i MPEC-ów zastanawiając się nad najbardziej korzystnym dla nich rozwiązaniem bierze pod uwagę modernizację instalacji pod kątem spalania biomasy lub innych paliw alternatywnych, w tym RDF (Refuse Derived Fuel).

Odpowiedzią na powyższe zmiany jest kolejna edycja konferencji „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” organizowana 27-28 września w Suwałkach przez Biomass Media Group, wydawcę magazynu „Biomasa w ciepłownictwie i energetyce”.

Celem konferencji jest zaprezentowanie najnowszych rozwiązań technologicznych wykorzystujących biomasę lub paliwa alternatywne w ciepłownictwie oraz przedstawienie scenariusza modernizacji instalacji z uwzględnieniem optymalnych rozwiązań. Omówimy także aktualne regulacje prawne. Podczas wydarzenia poruszone zostaną kwestię związane z dostępnością i jakością surowca, cenami biomasy i paliw alternatywnych oraz polityką kontraktacji dostaw surowca.

Spotkanie będzie łączyło w sobie sprawdzoną formułę wiedza + biznes, umożliwiając uczestnikom nawiązanie nowych kontaktów biznesowych.

DZIĘKI UCZESTNICTWU W KONFERENCJI ZYSKAJĄ PAŃSTWO:

– aktualną wiedzę na temat zmian na rynku energii cieplnej,

– optymalny scenariusz przeprowadzenia modernizacji instalacji cieplnej,

– dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych,

– możliwość spotkania z dostawcami biomasy i paliw alternatywnych do ciepłowni,

PROGRAM – W KIERUNKU CZYSTEGO CIEPŁA

Program wydarzenia oraz panele dyskusyjne będą koncentrować się na wykorzystaniu biomasy i paliw alternatywnych do transformacji ciepłownictwa. Przedstawimy wytyczne rozwoju sektora zawarte w Europejskim Zielonym Ładzie. Pokażemy istniejące bariery technologiczne, logistyczne i prawne, a także aspekty techniczne i ekonomiczne modernizacji przedsiębiorstw cieplnych z udziałem biomasy i paliw alternatywnych.


Konferencja „Biomasa i paliwa alternatywne w ciepłownictwie” 2021 FORMULARZ REJESTRACYJNY


 

KONTAKT W SPRAWIE KONFERENCJI:

Jolanta Kamińska

jolanta.kaminska@magazynbiomasa.pl

tel:+48 790 439 216


 

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Zdjęcie: UM Suwałki

This post is also available in: polski