Austriacki KOMPTECH, którego autoryzowanym przedstawicielem jest BAX z Suchego Lasu k. Poznania, znany jest z najnowocześniejszych rozwiązań w szerokopojętym recyklingu. W bogatej ofercie sprzętu są oczywiście separatory.

Separatory i przesiewacze są niezbędne w każdej nowoczesnej sortowni odpadów – to wymóg współczesnych czasów. Dzięki nim z wielu materiałów możemy pozyskać energię, której zasoby stają się coraz mniejsze. To znacznie bardziej opłacalne rozwiązanie niż składowanie czy spalanie odpadów. Opłacalne zarówno finansowo, jak i dla środowiska naturalnego, poprzez redukowanie śladu węglowego. A przepisy w zakresie ochrony klimatu będą stawały się coraz bardziej restrykcyjne.

Reklama

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, KOMPTECH oferuje w swojej gamie produktów wiele typów separatorów. Różnią się one m.in. strumieniem odpadu, który chcielibyśmy oddzielić. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących przykładów.

Hurrikan

Przesiewacze pneumatyczne Hurrikan zapewniają skuteczne usuwanie folii i lekkich tworzyw sztucznych ze strumieni odpadów. Pracują opatentowanym procesie ssania ciśnieniowego, dzięki któremu wydajność separacji sięga nawet do 95% Tę najwyższą wydajność (przy wielu możliwościach sterowania) zapewnia elektryczny napęd wszystkich podzespołów.

Hurrikan
Hurrikan

Separatory magnetyczne jako wyposażenie dodatkowe mogą jeszcze bardziej poprawić jakość materiału wyjściowego, który można poddać recyklingowi.

STONEFEX

Mobilny separator Stonefex bardzo skutecznie usuwa kamienie i ciężkie elementy z paliw biomasowych. System dmuchaw ciśnieniowych i ssących wytwarza odpowiedni przepływ powietrza w komorze rozprężnej, dzięki czemu ze strumienia odpadów usuwane są niepożądane frakcje. W efekcie otrzymujemy doczyszczone paliwo, które można sprzedać po wyższej cenie, a frakcje wcześniej nienadające się do użytku ze względu na dużą ilość kamieni, można teraz przetwarzać na paliwo.

STONEFEX

Ballistor

Ballistor służy do oddzielania frakcji płaskich 2D od frakcji przestrzennych 3D. Łączy separację balistyczną z przesiewaniem – odbywa się to podczas jednego procesu. Można wybrać separację na trzy lub cztery frakcje, pięć rozmiarów i skonfigurować wiele innych opcji odpowiednio do potrzeb użytkownika.

Ballistor
Ballistor

Metalfex

Metalfex posiada własny przenośnik wlotowy i nadtaśmowy separator metali żelaznych. Drugim krokiem jest separacja metali nieżelaznych za pomocą separatora wiroprądowego z systemem biegunów mimośrodowych. Odprowadzanie metali i oczyszczonej frakcji odbywa się za pomocą dwóch składanych przenośników – po lewej i prawej stronie maszyny.

Metalfex
Metalfex

Wszystkie komponenty są zasilane elektrycznie z pokładowego generatora diesla lub z sieci. Metalfex jest dostępny w wersji na przyczepie dwuosiowej lub kompaktowej ramie hakowca z dwoma opcjami mobilności. Należy zaznaczyć, że przedstawione tutaj typy separatorów nie są jedynymi w ofercie BAX. BAX oferuje nie tylko sprzęt ale i kompleksowe usługi serwisowe w całym kraju, bo dbałość o ciągłość pracy maszyny to w firmie priorytet.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE