Do walki ze smogiem włączają się kolejne znane postaci. Do ich grona dołączył Karol Bielecki, wielokrotny reprezentant kraju i triumfator Ligi Mistrzów. Wspólnie z miastem Kielce i PGE Vive Kielce rozpoczyna akcję edukacyjną.

Reklama

Legendzie piłki ręcznej leży na sercu problem ekologii, a zwłaszcza zanieczyszczenie powietrza, z którym chce walczyć wykorzystując swój autorytet jednego z najlepszych sportowców w kraju.

Projekt edukacyjny, którego jest współautorem, skierowany do kieleckich szkół oraz mieszkańców Kielc. Opiera się na działaniach proekologicznych, w których wykorzystywany jest wizerunek nie tylko Karola Bieleckiego, ale także innych zawodników PGE VIVE Kielce.

– Ten chłopak wiele dał dla tego kraju, ale na tym nie zamierza poprzestać. Dla wielu osób może być zaskoczeniem jego zaangażowanie w tę sprawę, tymczasem Karol o tym problemie mówi od lat. Jest ojcem, głową rodziny i zdaje sobie sprawę, jak wiele niebezpieczeństw niesie za sobą nieczyste powietrze. Bardzo cieszę się, że poprzez taką postać będziemy jeszcze lepiej mogli trafiać do świadomości kielczan. Bo oprócz działań rządowych i samorządowych, bardzo wiele w skutecznej walce ze smogiem zależy od nas samych – mówił prezydent Kielc Bogdan Wenta, w trakcie I Kongresu Ekologii Powietrza.

Sportowcy PGE VIVE Kielce wraz z ekspertami przeprowadzą warsztaty dla uczniów, których tematem będą zagadnienia związane z troską o czyste powietrze i walce ze smogiem.

Karol Bielecki nagrał spot skierowany do mieszkańców Kielc i regionu, który udostępniamy poniżej.

 

Źródło: Urząd Miasta Kielce, www.cksport.pl

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE