Jak dostać pieniądze na fabrykę pelletu? Dowiesz się w piątek!

Eksport pelletu z USA

Ministerstwo Klimatu i Środowiska zachęca jednostki samorządu terytorialnego i spółki komunalne do tworzenia koncepcji projektowych dotyczących „Budowy instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu”. Na budowę pelleciarni można otrzymać nawet ponad 4 mln zł.


REKLAMA


Skąd pieniądze na fabrykę pelletu?

Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce dofinansować budowy lokalnych zakładów produkujących pellet z biomasy. Budżet programu to ponad 13 mln zł. W związku z tym organizowane jest bezpłatne webinarium kierowane do jednostek samorządów terytorialnych i ich związków oraz spółek komunalnych zainteresowanych naborem. Program pn. „Budowa instalacji do produkcji paliwa z biomasy rolnej i leśnej w postaci pelletu” realizowany jest w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.

Spotkanie odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 10:00.

Celem webinarium jest przedstawienie potencjalnym beneficjentom szczegółów naboru, który dedykowany jest przedsięwzięciom realizowanym w ramach obszaru programowego „Energia odnawialna, efektywność energetyczna, bezpieczeństwo energetyczne”.

Projekty mają w założeniu poprawę bezpieczeństwa energetycznego i zmniejszenie ubóstwa energetycznego w gminach przez wykorzystanie lokalnej biomasy rolniczej i leśnej do produkcji paliwa i dzięki temu zastąpienia paliwa węglowego pelletem, przeznaczonym dla gospodarstw domowych. Ich realizacja ma się również przyczynić do ograniczenia emisji CO2 przy jednoczesnym osiągnięciu jak najwyższego wskaźnika efektywności energetycznej i efektywności kosztowej.

Szczegóły naburu:

Budżet naboru to 3 mln euro, czyli 13 392 900 zł.

Na szkolenie zgłaszać się można przez platformę ZOOM.

Szczegóły naboru TUTAJ.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: NFOŚiGW

This post is also available in: polski

bem