IV Kongres Biogazu odbędzie się 16-17 września 2019 w Hotelu Mercure w Poznaniu. Tylko do końca lipca obowiązuje rabat 10% na udział w wydarzeniu!

Kongres Biogazu 2019 to przede wszystkim podsumowanie zmian w sektorze biogazowym, jakie miały miejsce od ostatniego spotkania branży w grudniu 2018 r. Program wydarzenia obejmuje zagadnienia regulacji prawnych warunkujących rozwój biogazowni takich jak: systemy wsparcia dla producentów biogazu, premia kogeneracyjna, ustawa o nawozach i nawożeniu czy ustawa odpadowa ale także tematy istotne z punktu widzenia właściciela już działającej instalacji. Jak optymalizować produkcję biogazu, jak dobrać agregat kogeneracyjny do biogazowni, w jaki sposób monitorować ilość zużywanych substratów i jak dobrać odpowiedni wsad? Te wszystkie kwestie będą omawiali eksperci branżowi oraz praktycy, na co dzień zarządzający pracą biogazowni.

Reklama

ZAREJESTRUJ SIĘ NA KONGRES DO KOŃCA LIPCA I ZYSKAJ RABAT!

Dyżur prawny i technologiczny

– Powyższe zagadnienia są bardzo istotne i często prowokują pytania i dalsze dyskusje, które otwierają nam następne tematy. Dlatego w tym roku postanowiliśmy uruchomić bezpłatny dyżur prawny i technologiczny, gdzie eksperci będą omawiać szczególnie trudne kwestie i rozwiewać wątpliwości biogazowników – mówi Jolanta Kamińska ze spółki  Biomass Media Group, która organizuje Kongres Biogazu.

Kongres Biogazu to także minitargi branżowe, dzięki którym inwestorzy i właściciele biogazowni mogą zapoznać się z ofertą dostawców technologii, sprzętu i maszyn dla instalacji. Ale nie tylko, bo na konferencji można spotkać się z przedstawicielami firm serwisujących biogazownie, przeprowadzających badania laboratoryjne czy oferującymi finansowanie dla biogazowni – podkreśla Maciej Kosiński z BMG.

Od odpadu do produktu

Hasło tegorocznego Kongresu to „od odpadu do produktu”. – Produktem może być nie tylko energia elektryczna czy cieplna, ale także poferment, biometan czy wodór z biogazu – mówi Jolanta Kamińska. W tym roku szczególnie mocno zaznaczona zostanie tematyka produkcji energii z odpadów komunalnych oraz osadów ściekowych. – Ten trend doskonale rozwija się na Zachodzie, w Niemczech, Szkocji czy Włoszech. Powinniśmy korzystać z gotowych rozwiązań  i jak najszybciej przenosić je na polski grunt – uważa Maciej Roik, prezes zarządu Biomass Media Group. Bardzo ciekawie zapowiada się wystąpienie przedstawiciela władz samorządowych Wielkopolski, który będzie mówił o programie zakładającym produkcję wodoru z biogazu, który ma być wdrażany w województwie.

– Spodziewamy się, jak co roku, udziału co najmniej 150 – 170 gości z Polski i zagranicy. Liczymy także na obecność władz samorządowych oraz administracji rządowej, dla których to niepowtarzalna okazja aby przekonać się jakim ogromnym potencjałem biogazowym dysponujemy w Polsce. Biogazownie to przecież nie tylko produkcja „zielonej” energii czy ciepła. To także utylizacja odpadów produkcji spożywczo – rolno – mięsnej, redukcja CO2 dzięki zagospodarowaniu bioodpadów, które dziś trafiają na wysypiska i emitują metan, aktywizacja regionów wiejskich i szansa na rozwój polskich przedsiębiorstw – przekonuje Jolanta Kamińska z BMG.

IV Kongres Biogazu patronatem honorowym objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Sponsorzy i Partnerzy IV Kongresu Biogazu

Wśród Sponsorów i Partnerów IV Kongresu Biogazu znajdują się dostawcy technologii, komponentów i urządzeń dla biogazowni.

Sponsorzy Strategiczni:

> ExxonMobil Polska

> Shell Polska

> TEDOM

> TergoPower

> KWE AB Ebergy Polska

Partnerzy:

> Ekohelp

> Wolf System

> Erich Stallkamp Polska

Jesteś zainteresowany współpracą? Skontaktuj się: +48 507 786 173, m.roik@biomassmediagroup.com

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE