IV Kongres Biogazu – dlaczego warto wziąć w nim udział? Kongres Biogazu już na stałe wpisał się w kalendarz branżowy profesjonalistów sektora biogazowego z Polski. Dwudniowa konferencja to platforma wymiany wiedzy i doświadczeń oraz okazja do nawiązania relacji biznesowych. Dlaczego warto wziąć udział w wydarzeniu? Co o potencjale biogazowym sądzą biogazownicy, a co samorządowcy?


IV Kongres Biogazu i wszystko, co musisz o nim wiedzieć. Kliknij i sprawdź!


Łukasz Witkowski

Dyrektor Działu technicznego

Zakład Przemysłu Mięsnego BIERNACKI Sp. z o. o

Biorąc udział w Kongresie biogazu zyskałem z pewnością wiele innowacyjnych rozwiązań jakie mogę zastosować w tym temacie. Uważam, że nabycie nowych kontaktów w tej dziedzinie jakim jest biogaz, które pozyskałem na Kongresie przyczyni się do lepszego i skuteczniejszego działania mojej firmy. I rozbudowy umiejętności związanej z biogazem. Temat energii odnawialnej oraz to iż małe i średnie biogazownie mają sens, nowinki dotyczące finansowania z pewnością utwierdzają mnie w tym że sektor biogazowni to przyszłościowy kierunek. Chciałbym podziękować za zaproszenie  i możliwość udziału w tak ogromnym wydarzeniu oraz zarazem z czystym sumieniem polecić uczestnictwo w Kongresie Biogazu wszystkim tym, którzy są związani z tą branżą bądź też poszukują nowych technologii eksploatacyjnych.

Reklama

Przemysław Ajchler

radny sejmiku województwa wielkopolskiego

Osobiście uważam ze samorząd obejmuje swoim działaniem całe województwo i znając najlepiej jego specyfikę powinien kreować rozwój OZE dostosowując go do potencjału. Wielkopolska rolnictwem stoi i dla mnie oczywistym jest kierunek biogazowni rolniczych opartych na polskich technologiach, które dobrze usytuowane mogą przynieść bardzo wiele korzyści, zarówno dla rolnictwa i środowiska poprzez stosowanie profermentu, energetyki produkując duże ilości prądu, jak również dla mieszkańców obszarów wiejskich dostarczając im ciepło. Rozsądna polityka energetyczna powinna opierać się na analizie, diagnozie i policzalnej symulacji zmiany na OZE.

Samorządowcy to partia, jako rolnik, radny i samorządowiec będę zabiegał o rozwój biogazu w Wielkopolsce i postaram się przekonać Zarząd Województwa że to najlepszy kierunek. Należę do Platformy Obywatelskiej –  czas na nowoczesność, na przyszłość, czas na biogaz. Potencjał mamy z pewnością największy w Polsce, min 300 MW mocy.  Warto dodać ze z instalacji  1 MW produkcja energii to 8 000 MWh rocznie i tyle samo ciepła.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj Magazyn Biomasa. Sprawdź poniżej:

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE