Innogy sprzedaje swoje niemieckie elektrociepłownie na biomasę i zakłady produkcji pelletu.

Niemiecka firma bioenergiczna innogy sprzedała firmie Cycleenergy niemiecką elektrociepłownię i elektrociepłownię oraz elektrociepłownię drzewną.

Cycleenergy prowadzi w Austrii trzy fabryki biomasy i dwa zakłady produkcji pelletu. Planuje również, finansuje i buduje zdecentralizowane rozwiązania energetyczne przystosowane do obciążenia podstawowego w Austrii i krajach sąsiednich.

Reklama

Elektrociepłownia na biomasę i zakłady produkcji pelletu znajdują się w Erndtebrück w Niemczech, a teraz zostały przejęte przez Cycleenergy. Umowa, która została podpisana w grudniu 2019 r., Zawiera szczegółowe informacje na temat przeniesienia zakładu, a także zakładu produkcji peletu obsługiwanego przez spółkę zależną innogy, NRW Pellets, do austriackiej firmy Cycleenergy. Przeniesienie własności i pracowników pracujących w obu zakładach nastąpiło 27 stycznia.


Polecamy: Gdzie kupić dobry pellet? Sprawdź na naszej mapie!


Christoph Bruckner, dyrektor operacyjny i technologii w Cycleenergy, powiedział: „Dedykowanemu zespołowi w Erndtebrück udało się w ciągu ostatnich kilku lat stworzyć dobrą podstawę do zapewnienia istotnego wkładu w konieczną transformację europejskiego przemysłu energetycznego w zrównoważony rozwój jeden.”

„Cieszę się, że przekazujemy nasze dwa zakłady w kompetentne ręce” – dodaje Sandra Silva Riano, szefowa biomasy w Niemczech w Innogy. „Podejmując ten krok, zapewniliśmy długoterminową eksploatację zarówno zakładów, jak i miejsc pracy. Jest to ważny sygnał do wysłania do regionu i naszych klientów – a ponadto do naszych pracowników tam.

Chciałbym skorzystać z okazji, aby wyrazić moje szczere podziękowania. Ich wielkie poświęcenie umożliwiło nam ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych w obu zakładach w ostatnich latach i pozycjonowanie się na rynku jako wiarygodnego i skoncentrowanego na jakości producenta peletu. Stworzyliśmy teraz solidną podstawę na przyszłość pod parasolem Cycleenergy.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Źródło: bioenergy-news.pl
Zdjęcie: pixabay.com
Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE