Rozpoczynamy II Narodowy Kongres Biometanu, który odbywa się w Hotelu Mercure Poznań w stolicy Wielkopolski. Trwa rejestracja uczestników. Spodziewamy się obecności ponad 100 gości, w tym także ekspertów z zagranicy. Doroczny Kongres Biometanu, który trwać będzie dziś i jutro. A organizowany jest przez Biomass Media Group. Wydawcę miesięcznika „Magazyn Biomasa” oraz periodyków „Rynek Biogazu”, „Rynek Biometanu” i „Rynek Pelletu”, a także miesięcznika „Zielona gmina”.

Dzisiaj, tj. w poniedziałek, uczestnicy konferencji zajmą się najbardziej aktualnymi i obecnie najważniejszymi tematami dla branży biogazowej i biometanowej.

Reklama

II Narodowy Kongres Biometanu – początek

Kongres otworzą o godz. 10 wystąpienia Macieja Roika – prezesa BMG oraz Macieja Kosińskiego – wiceprezesa BMG. Chwilę później rozpocznie się pierwsza z czterech w tym dniu sesja tematyczna. O biometanie w Polsce, regulacjach prawnych i finansowaniu inwestycji mówić będą eksperci w swoich dziedzinach. Czyli Adam Stępień z Krajowej Izby Biopaliw oraz Michał Tarka i Marcin Trupkiewicz z Kancelarii Prawnej TTW.

W kolejnej, przelunchowej, sesji o biometanie – biogazie spełniającym wymagania jakościowe gazu sieciowego i związanych z tym aspektach praktycznych mówić będą Marek Pituła, Paweł Filanowski i dr Andrzej Wrębiak z Polskiego Stowarzyszenia Biometanu. Sesję zakończy analiza realizowanych właśnie projektów.


II Narodowy Kongres Biometanu – relacja na żywo:

 

 

 

 

 


Druga część wystąpień i obrad rozpocznie się około godziny 15. W trzeciej sesji tematycznej czekają nas omówienia niezwykle istotnych spraw związanych z biometanem i jego wykorzystaniem w Polsce i Europie. Oraz perspektywy rozwoju tego rynku. Tematykę tę analizować będą wysokiej klasy eksperci i jednocześnie praktycy: dr Sławomir Hinc z firmy Green Genius, Piotr Kaczmarek reprezentujący Fiorentini Polska, dr Alexander Makaruk z firmy axiom angewandte Prozeßtechnik GmbH oraz dr hab. inż. Radosław Pomykała z Akademi Górniczo – Hutniczej im. S. Staszica w Krakowie i Kamil Berdechowski z Instytutu Nafty i Gazu – Państwowego Instytutu Badawczego.

Czwarta sesja tematyczna w pierwszym dniu obrad Narodowego Kongresu Biomentanu dotyczyć będzie wykorzystania biometanu w transporcie. Prelekcje wygłoszą mgr inż. Izabela Samson – Bręk z Instytutu Ochrony Środowiska, Rafał Białek z Solaris Bus & Coach SA oraz Marek Pituła z Polskiego Stowarzyszenia Biometanu.

Niezwykle interesująco zapowiada się kolejny punkt Kongresu. A mianowicie rozdanie dorocznych, prestiżowych Nagród za propagowanie OZE, przyznanych przez Fundację Ośrodek Wspierania Ekologii. Wręczenia nagród dokona Krzysztof Stawnicki prezes Fundacji.


Wszystko, co musisz wiedzieć o biometanie. Kliknij i sprawdź!


Dzień zakończymy panelem dyskusyjnym dotyczącym wykorzystania biometanu w transporcie i sesją networkingową.

Czego nie uda się omówić do końca podczas obrad i przerw na kawę, na pewno doczeka się kontynuacji podczas kolacji branżowej, która zwieńczy pierwszy dzień II Narodowego Kongresu Biometanu.

Natomiast drugiego dnia – we wtorek, 10.grudnia, spotkanie branży przeniesione zostanie w mury Laboratorium Ekotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie odbywać się będą jedyne w tym zakresie warsztaty biogazowe pod okiem niekwestionowanego autorytetu w świecie biogazu – prof. Jacka Dacha.

Czytaj Rynek Biometanu, najnowsze wydawnictwo Biomass Media Group:

Całe wydanie znajdziesz też tutaj. Dlatego kliknij!

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE