IES Biogas, europejski lider branży biogazowej,  otwiera nowy oddział w Serbii i inauguruje fabrykę Pepo Energy.


Reklama

IES Biogas otworzył nowy oddział w Serbii. To ważny krok w planie internacjonalizacji, który firma specjalizująca się w projektowaniu, budowie i utrzymaniu instalacji biogazu i biometanu w sektorach odpadów, żywności i napojów oraz rolnictwie rozpoczęła w 2015 roku.

Serbia jest krajem, w którym IES Biogas (grupa Snam) realizuje ambitne projekty: zbudowała już 4 zakłady, a od przyszłej wiosny spodziewany jest dalszy rozwój i budowa 5 nowych zakładów. Te biogazownie znajdują się w różnych regionach kraju i przetwarzają produkty uboczne rolnictwa i plony wtórne. Inwestycje ocenia się jako doskonała okazja dla gospodarstw do m.in. produkcji czystej energii, zmniejszającej emisję CO2 do atmosfery.

Zorana Mihajlović, wicepremier i minister kopalń i energii, w styczniu ubiegłego roku oficjalnie zainaugurowała Pepo Energy. Elektrownię o mocy 1200 kW zbudowaną przez IES Biogas w Novi Milosevo w Serbii. Instalacja wykorzystuje biomasę rolniczą, głównie miazgę dyniową i pozostałości pszenicy.

Ten projekt przyspieszy rozwój społeczności lokalnych w autonomicznej prowincji Wojwodina. Stworzy nowe miejsca pracy i będzie promował nowy model rolnictwa. Taki, który jest zrównoważony zarówno pod względem środowiskowym, jak i ekonomicznym. Według zapowiedzi minister Zorany Mihajlović, nowo ukończone i budowane zakłady pozwolą Serbii na znaczne zwiększenie produkcji energii elektrycznej z biogazu.

– W ciągu ostatnich lat stale poszerzaliśmy nasze horyzonty i zajmowaliśmy pozycję czołowych graczy branżowych na różnych rynkach. Takich jak Włochy, Francja, Bałkany, Ameryka Południowa i Azja. Budowaliśmy w 12 różnych krajach na całym świecie. Otwarcie tego nowego oddziału w Serbii oznacza kolejny krok na naszej międzynarodowej ścieżce rozwoju i pozwoli nam aktywnie przyczynić się do transformacji energetycznej w tym kraju i promować zrównoważone rolnictwo z korzyścią dla lokalnych społeczności – mówił Marco Mazzero, dyrektor generalny IES Biogas.

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:


Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Źródło: IES Biogas

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE