100 tys. ton pelletu sprzedała w tym roku obrotowym grupa Stelmet. Już teraz pobiła zeszłoroczny wynik (wtedy w całym roku udało się sprzedać 91 tys. ton). Większość nadal trafia na eksport.

Reklama

Grupa Stelmet jest jednym z największych producentów pelletu w Polsce.

– Na początku września tegoroczna sprzedaż pelletu przez Grupę Stelmet przekroczyła symboliczny poziom 100 tys. ton, a do dziś – 105 tys. ton. Ustanowiliśmy tym samym nowy rekord , a do końca września zapewne jeszcze poprawimy ten rezultat – mówi Przemysław Bieńkowski, wiceprezes Stelmetu. – We wrześniu rozpoczyna się bowiem tradycyjnie okres największej sprzedaży pelletu przed sezonem zimowym.

Grupa Stelmet sprzedaje pellet do odbiorców krajowych (blisko 39 proc. w pierwszych trzech kwartałach tego roku) i zagranicznych (ponad 61 proc.), w tym głównie do Niemiec, Danii i Belgii.

Grupa Stelmet produkuje pellet w zakładzie w Zielonej Górze. Jego zdolności produkcyjne sięgają około 110 tys. ton rocznie i są niemal w pełni wykorzystane. Dlatego wiosną grupa rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcji pelletu w Grudziądzu.

Grupa Stelmet zajmuje się produkcją i dystrybucją tzw. drewnianej architektury ogrodowej. Wytwarza wyroby z drewna sosnowego i świerkowego, obejmujące m.in. różnego rodzaju płoty, kratki, deski, podesty, pergole, kwietniki, altany czy domki narzędziowe.

 

Tekst: KAT / www.stelmet.com

Zdjęcie: www.stelmet.com

 

Chcesz wiedzieć więcej? Kup prenumeratę „Magazynu Biomasa”. Wypełnij ankietę poniżej – my zadbamy o resztę.

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE