Nowe podejście do handlu biomasą

Giełda Biomasy Baltpool

Międzynarodowa Giełda Biomasy Baltpool to szybko rozwijająca się internetowa platforma handlowa, na której kupujący i sprzedający spotykają się, aby handlować biomasą i produktami z drewna na standardowych zasadach. Wszystkie operacje Baltpool, działającej w ramach litewskiej państwowej grupy przesyłu i wymiany energii EPSO-G, są licencjonowane i nadzorowane przez litewską krajową radę regulacyjną ds. energii. Baltpool działa na Litwie, Łotwie, Estonii, w Polsce, Danii, Finlandii i Szwecji, gdzie naszym partnerem jest Svebio – Szwedzkie Stowarzyszenie ds. Bioenergii.

Celem Baltpool jest być numerem jeden w handlu biomasą w Europie, kierując się zrównoważonym rozwojem, uczciwością i przejrzystością. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi na rynku oferujemy standaryzowane produkty z biomasy.

Współpraca z Baltpool ma wiele zalet. Oferuje w pełni certyfikowane, ustandaryzowane produkty i warunki umowy w przejrzystych i rzetelnych cenach, a także łatwy proces wejścia i wygodę szkolenia online. Zasady są proste i jasne – opłata transakcyjna na standardowej giełdzie wynosi 0,5% wartości kontraktu. Nie ma żadnych opłat rocznych płaconych na rzecz Baltpool.

Kładąc silny nacisk na zrównoważony rozwój, firma Baltpool niedawno wprowadziła na rynek produkty biomasy z certyfikatem SBP – systemem, który jest bardzo poszukiwany w krajach skandynawskich. Rozpoczęliśmy również handel drewnem z recyklingu – produktem, który otwiera możliwości udziału firm zajmujących się gospodarką odpadami budowlanymi i przemysłowymi w aukcjach handlu biomasą, a także handel biomasą w portach w regionie Morza Bałtyckiego. To wszystko stwarza jeszcze większe możliwości dla producentów biomasy do poszerzenia ich zasięgu i zwiększenia wielkości handlu produktami na arenie międzynarodowej.

Giełda Biomasy Baltpool

Handel biomasą za pośrednictwem statków odbywa się jak zwykle na elektronicznej platformie handlowej Baltpool, zgodnie ze standardowymi zasadami. Teraz uczestnicy mogą rejestrować miejsca handlu w portach oraz kupować i sprzedawać biomasę na statkach. Dotyczy to producentów biomasy w krajach bałtyckich i Polsce, a także skandynawskich nabywców i producentów ciepła, którzy kupują około 30-50% biomasy za pośrednictwem statków w krajach bałtyckich.

Baltpool zawsze idzie do przodu, a w przyszłości stawia na dalszy rozwój. Obejmuje to Dyrektywę RED II, która wyznacza cel zużycia energii odnawialnej w UE na poziomie co najmniej 32% do 2030 r., oraz obliczanie emisji CO2 z dostaw biomasy.

Dzięki 5629 transakcjom zawartym na naszej giełdzie biomasy w 2020 roku i obrocie 5,4 TWh biomasy w wielu krajach, Baltpool wciąż się rozwija.

Zarejestruj się teraz i zacznij handlować już dziś!

Kontakt: www.baltpool.eu, biomass@baltpool.eu

Chcesz wiedzieć więcej? Dlatego czytaj Magazyn Biomasa. W internecie za darmo:

Inne wydania Magazynu Biomasa znajdziesz tutaj. Dlatego kliknij i czytaj!

Zdjęcie: Giełda Biomasy Baltpool

This post is also available in: polski