Krajowa mapa targów, konferencji i szkoleń dla sektora pelletu to branżowa pustynia. W Polsce brakuje wydarzeń, które umożliwiają wymianę doświadczeń i prezentację nowych technologii oraz są okazją do spotkań biznesowych w szerszym gronie. Redakcja „Magazynu Biomasa” chce wypełnić tę lukę, organizując wrześniowe Forum Pelletu.

Reklama

W 2014 r. produkcja pelletu drzewnego w Polsce wyniosła 800 tys. ton, a jego zużycie sięgnęło 400 tys. ton.  Mimo dynamicznego, sięgającego kilkunastu procent rocznie wzrostu sektora pelletu, jego przedstawiciele nie mają w kraju wielu okazji do spotkań. Te zaś są w każdej branży nie do przecenienia, służąc wymianie informacji, budowaniu marki, zacieśnianiu relacji biznesowych i wykorzystaniu potencjału firm. Czy reprezentanci branży pelletu nie mają potrzeby uczestnictwa w tego typu wydarzeniach? Okazją do konfrontacji redakcyjnych przemyśleń z potrzebami rynku był wyjazd na targi Progetto Fuoco w Weronie, uznawane za jedne z największych i najważniejszych w Europie. Zarówno wśród wystawców, jak i odwiedzających można było spotkać liczne grono przedstawicieli z Polski. Wielu z naszych rozmówców potwierdziło, że w kraju brakuje spotkań branżowych dla sektora pelletu.

Jako czasopismo, które z powodzeniem dwa razy w roku przygotowuje dodatek „Rynek Pelletu”,  chcemy promować wykorzystania pelletu jako ekologicznego źródła ciepła. Dzięki dodatkowi dobrze znamy środowisko zarówno dużych producentów, jak i lokalnych dystrybutorów pelletu oraz urządzeń grzewczych na pellet. Mówiąc „znamy”, mam na myśli wyzwania, jakie stoją przed krajowym rynkiem biopaliw. Idea organizacji konferencji dla tego sektora była naturalną konsekwencją działalności wydawniczej „Magazynu Biomasa”.

Już we wrześniu zapraszamy Państwa do Rawy Mazowieckiej na pierwszą edycję ogólnopolskiej konferencji Forum Pelletu. Podczas wydarzenia lokalny dystrybutor dowie się, jak sprawnie i na większą skalę budować sieć sprzedaży, a liderzy rynku podzielą się swoim doświadczeniem w zakresie kreowania wizerunku firmy czy sprzedaży pelletu za granicą. Forum Pelletu to także okazja do dyskusji, jak skutecznie edukować społeczeństwo w zakresie wykorzystania biopaliw.

Mam nadzieję, że wspólnie wypracujemy spójny kierunek rozwoju dla polskiego rynku pelletu, który każdy z uczestników Forum będzie propagował i rozwijał. Chcemy, aby Forum Pelletu było cyklicznym spotkaniem branży, tworzonym wspólnie z Państwem i w odpowiedzi na Państwa potrzeby.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w konferencji zapraszamy do kontaktu z redakcją: forum-pelletu@magazynbiomasa.pl

Szczegóły dotyczące wydarzenia: http://magazynbiomasa.pl/forum-pelletu/

Newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z branżą OZE